.
.
.

کامران: سپاه پاسداران ایران و استخبارات پاکستان عاملان جنگ در غزنی افغانستان‌اند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

براساس گزارش آژانس خبری افغان؛ امان‌الله کامران، عضو شورای ولایتی غزنی امروز سه‌شنبه 14 اوت مدعی شد، سپاه پاسداران ایران و استخبارات پاکستان در کنار گروه‌های مخالف دولت افغانستان در سقوط شهر غزنی دست دارند.

امان الله کامران ادعا کرد، مردم ولایت غزنی، تازه از نعمت جاده‌ها و امکانات شهری بهتر برخوردار شدند که پاکستان و سپاه پاسداران ایران تمامی آرزوها، آرامش و سرمایه‌های تاجران را به خاک یک‌سان کردند.

امان الله کامران اظهار داشت که رهبران جنگ غزنی در یک مسجد در منطقه اسفندی این ولایت موقعیت دارند و به هیچ‌کس اجازه نزدیک شدن به این مسجد داده نمی‌شود.

وی علاوه کرد که سه وعده غذا و چای رهبران این گروه‌های «تروریستی» به موقع در همین مسجد از مناطق مختلف دست به دست شده تا به افرادی که از این رهبران پاسداری می‌کنند رسانیده شود، اما هیچ یکی از افراد حتی اعضای این گروه‌ها نیز نمی‌توانند به صورت مستقیم با این رهبران دیدار کنند.

این عضو شورای ولایتی غزنی خاطر نشان ساخت که گروه‌های «تروریستی» مختلفی که در غزنی حملات انجام دادند به دهشت‌افگنی‌های زیادی از جمله آتش زدن مارکیت‌ها و آزار و اذیت شماری از مردم، آتش زدن خانه و موترهای مقامات دولتی و چپاول دکان‌ها دست می‌زنند.

او گفته است، زمانی که جنگ در غزنی شدت گرفت گروهای «تروریستی» از گوشه‌های مختلف وارد این ولایت شدند تا غزنی را به صورت کامل سقوط دهند.

امان الله کامران تصریح کرد، ولسوالی‌های ده یک، اجرستان، خواجه عمری و چغتو ولایت غزنی تاکنون به دست این گروه‌ها می‌باشد.

قابل ذکر است که صدها تن از افراد طالبان بامداد جمعه 10 اوت 2018 بالای مرکز شهر غزنی در جنوب افغانستان حمله کردند و هنوزهم درگیری‌های پراکنده در اطراف این شهر ادامه دارد.

وزارت دفاع ملی افغانستان تایید کرده است، در چهار روز جنگی در شهر غزنی، حدود 100 سرباز افغان، 30 غیرنظامی و 195 طالب کشته شدند و 147 طالب دیگر زخم برداشتند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم