.
.
.

فهرست نهایی نامزدان انتخابات پارلمانی افغانستان اعلام شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان روز سه شنبه 14 اوت 2018 فهرست نهایی نامزدان انتخابات آینده پارلمانی این کشور را اعلام کرد.

کمیسیون رسیدگی به شکایت‌های انتخاباتی افغانستان روز شنبه هفته جاری فهرست نهایی نامزدان انتخابات پارلمانی این کشور را اعلام کرده بود که 35 نامزد احتمالی از این فهرست نهایی حذف شدند.

نامزدان احتمالی انتخابات پارلمانی افغانستان که اسامی‌شان از فهرست نهایی حذف شده‌اند، دیروز دوشنبه در شهر کابل تظاهرات کردند و دفتر مرکزی کمیسیون مستقل انتخابات را بستند.

پس از آن عبدالبدیع صیاد، رییس کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان اعلام کرد، انتخابات یک پروسه ملی است و هیچ‌کس حق ندارد مانع اجرای این پروسه شود.

صیاد گفت: «هرکس مشکل دارد برود با کمیسیون رسیدگی به شکایت‌های انتخاباتی مشکل‌اش را حل کند. او از دولت خواست از این اقدام معترضان جلوگیری کند.

از سوی دیگر، ولایت غزنی در جنوب افغانستان تنها ولایتی است که هنوز دفتر ساحوی کمیسیون انتخابات باز نشده و روند ثبت نام رأی دهندگان و نامزدان انتخابات پارلمانی و شورای ولسوالی ها آغاز نشده است. حملات تازه طالبان بالای مرکز شهر غزنی و بیش از چهار روز جنگ در این شهر، مشکلات زیادی را برای باز کردن دفتر کمیسیون انتخابات و آغاز روند ثبت نام رأی دهندگان و نامزدان ایجاد کرده است.