.
.
.

شهر غزنی افغانستان وارد چهارمین روز جنگی شد

بیش از 600 نیروی ویژه افغان وارد غزنی شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

شورای ولایتی غزنی در جنوب افغانستان تایید کرد که شهر غزنی امروز دوشنبه 13 اوت 2018 وارد چهارمین روز جنگی شد و درگیری میان نیروهای امنیتی افغان و طالبان ادامه دارد.

در همین حال، شاه حسین مرتضوی، معاون سخنگوی رییس جمهوری افغانستان بامداد امروز در صفحه رسمی فیسبوک‌اش نوشت، محمد اشرف غنی رییس جمهوری این کشور دستور اعزام سربازان کمکی و تازه نفس به ولایت غزنی را داده است.

شاه حسین مرتضوی نوشت: «نیروهای تازه نفس حمایوی در راه اند. غزنی گورستان تروریستان خواهد شد».

در همین حال، مقام‌های افغان هنوز در مورد تلفات دقیق در سه روز جنگ در شهر غزنی چیزی نگفته‌اند اما روزنامه امریکایی نیویارک تایمز گزارش داد که در سه روز درگیری در شهر غزنی بیش از 100 سرباز افغان و 150 طالب افغان کشته شدند.

از سوی دیگر، شماری از کاربران شبکه‌های اجتماعی در ولایت غزنی نوشته‌اند، بیشتر باشندگان این ولایت منازل شان را ترک کرده و در حال فرار هستند.

از سوی دیگر، ده‌ها تن در شهر کابل پایتخت افغانستان امروز دوشنبه تظاهرات برپا کرده و از حکومت این کشور می‌خواهند که به اوضاع شهر غزنی بصورت جدی و فوری رسیدگی کند.

منابع امنیتی افغان گفته است، نیروهای کمکی به شمول نیروهای امنیت ملی، سربازان ویژه و نیروهای خارجی برای نجات شهر غزنی وارد عمل شده‌اند.

اما گروه طالبان اعلام کرده است، کاروان نیروهای کمکی افغان در مسیر راه غزنی در ساحه میدان وردک آماج حمله افرادش قرار گرفته است.

طالبان یک ویدیویی را در شبکه‌های اجتماعی نشر کردند که نشان می‌دهد، تانک ارتش افغانستان آماج یک مین کنار جاده‌ای قرار می‌گیرد.

گروه طالبان ساعت یک بامداد روز جمعه از چندین طرف بالای مرکز شهر غزنی حمله کردند که امروز دوشنبه چهارمین روز است که درگیری میان ارتش افغان و طالبان ادامه دارد.