.
.
.

دفتر مرکزی کمیسیون انتخابات افغانستان در کابل بسته شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

شماری از نامزدانی که از لیست نهایی نامزدان انتخابات آینده پارلمانی افغانستان حذف شده‌اند بامداد امروز دوشنبه 13 اوت 2018 دفتر مرکزی کمیسیون مستقل انتخابات را در شهر کابل بستند.

به گزارش خبرنگار العربیه در افغانستان؛ ضیاالحق امرخیل یکی از نامزدان معترض گفت، حرکت آنان یک حرکت مدنی است و برای حقوق شان دادخواهی کرده است.

امرخیل مدعی شد: «این یک تصمیم کورکارانه است؛ ما قربانی سیاست‌های مصلحتی شده‌ایم. امروز دروازه مرکزی کمیسیون را بسته کرده‌ایم این یک تظاهرات صلح آمیز است.»

امرخیل ادامه داد: «ما به عنوان یک افغان حق داریم در انتخابات نامزد شویم و هیچ شکایت بالای ما نشده است. هنوز برای من معلوم نیست که به چه دلیل از لیست نهایی حذف شده ام. ما بارها به کمیسیون شکایات رفتیم تا دلایل آن را بپرسیم اما مسئولان این کمیسیون را ندیدیم. این یک تصمیم سیاسی است.»

مسئولان کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان هم تایید کرده است که دفتر مرکزی این کمیسیون در کابل از سوی شماری از نامزدانی که از لیست نهایی نامزدان انتخابات پارلمانی حذف شده‌اند بسته شده است.

قابل ذکر است، کمیسیون رسیدگی به شکایت‌های انتخاباتی افغانستان بعد از حذف 35 نامزد، روز شنبه 11 اوت 2018 فهرست نهایی انتخابات پارلمانی این کشور را اعلام کرد که زرداد فریادی، فوریه کوفی، ملا تره خیل و ضیا الحق امرخیل در میان حذف شدگان بودند.