.
.
.

ارتش چک: انتقام خون سربازان خود در افغانستان را می‌گیریم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

جنرال الیش اپاتا؛ رییس ستاد ارتش کشور جمهوری چک روز جمعه 10 اوت 2018 اعلام کرد که انتقام خون سربازان‌اش را در افغانستان می‌گیرد.

ارتش چک با نشرخبرنامه‌ای نوشت، سه سرباز خارجی که روز گذشته در یک حمله انتحاری در شهر کابل کشته شدند از کشور چک می‌باشند.

رییس ستاد ارتش چک تاکید کرده است: «جمهوری چک قصد دارد انتقام مرگ سه نظامی خود را بگیرد. ما با کمک همکاران ارتش ایالات متحده، می‌خواهیم سازمان دهندگان این حمله را پیدا کنیم و آنها را به دادگاه افغانستان تسلیم نمائیم. ما اجازه نخواهیم داد که هیچ کسی سربازان چک در این کشور را بدون مجازات بکشد».

از سوی دیگر، وزارت دفاع چک نیز تایید کرده است که سه سرباز ناتو که در حمله انتحاری در شمال کابل کشته شدند از جمهوری چک بودند.

گروه طالبان بامداد روز یکشنبه هفته گذشته کاروان نیروهای خارجی را در ولایت پروان در شمال شهر کابل آماج حمله انتحاری قرار دادند.

نیروهای حمایت قاطع به رهبری ناتو تایید کردند، در این حمله انتحاری سه سرباز ناتو کشته شدند و یک سرباز امریکایی و دو سرباز افغان زخم برداشتند.

براساس گزارش‌ها، کشور جمهوری چک 250 سرباز در چارچوب نیروهای حمایت قاطع وابسته به سازمان ناتو در افغانستان دارد و تا کنون 13 سرباز چک در جنگ افغانستان کشته شده‌اند.