.
.
.

سربازان افغان 10 تن بشمول 4 پولیس را از زندان طالبان در هلمند آزاد کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

مقامات امنیتی در جنوب افغانستان روز چهارشنبه 8 اوت 2018، اعلام کردند که نیروهای ویژه ارتش این کشور، 10 زندانی را از زندان گروه طالبان در ولایت هلمند آزاد کردند.

قول ادوی عملیات‌ خاص ارتش افغانستان با نشر خبرنامه‌ای اعلام کرد که سربازن ارتش افغان شب گذشته در یک عملیات ویژه در ولسوالی «موسی قلعه» ولایت هلمند، 10 تن را از زندان طالبان آزاد کردند.

در این خبرنامه آمده است، از جمع 10 زندانی، 4 تن آن سربازان پولیس و 6 تن دیگر غیرنظامیان‌اند که به دست طالبان اسیر شده و در یک زندان این گروه نگهداری می‌شدند.

قابل ذکر است که در جریان شش ماه گذشته، این چهارمین بار است که نیروهای ارتش و امنیت ملی افغانستان زندانیان که در زندان گروه طالبان در هلمند بودند را آزاد می‌سازند.

وزارت دفاع ملی افغانستان پنج روز قبل اعلام کرد که نیروهای کماندو ارتش ملی این کشور 61 زندانی از زندان طالبان را در ولایت هلمند آزاد کردند.

در خبرنامه این وزارت آمده است، در این عملیات 61 تن زندانی که نزد طالبان در این زندانها نگهداری می شدند، آزاد دو تن از محافظان زندان کشته، هفت تن دستگیر و 10 کیلو گرام تریاک نیز بدست آمده است.

قابل ذکر است که نیروهای ارتش افغان ماه قبل نیز در ولسوالی «موسی قلعه» این ولایت عملیات تصفیوی انجام دادند که در نتیجه 58 زندانی از زندان طالبان آزاد شدند.