فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • 160 کشته و 490 زخمی فقط در سه ماه در ننگرهار افغانستان

  منبع: دبی.العربیه نت فارسی

  ریاست صحت عامه ولایت ننگرهار در شرق افغانستان به تازگی اعلام کرد که در سه ماه گذشته در این ولایت 160 نفر کشته شدند و 490 نفر دیگر زخم برداشتند.

  به گزارش منابع خبری افغانستان؛ این ریاست تاکید کرده است که بیشتر قربانیان این رویداد غیرنظامیان می باشند که در نتیجه حملات انتحاری و انفجاری کشته و زخمی شده اند.

  در همین حال، اجمل عمر، عضو شورای ولایتی ننگرهار گفته است:"این یک تهدید بزرگ است و یک ارقام بسیار بلند است که در تاریخ ننگرهار بی پیشینه بوده است".

  این ارقام تکان دهنده در شرایطی نشر گردیده که در نتیجه یک حمله انتحاری عصر دیروز دوشنبه در ولسوالی رودات ولایت ننگرهار یک نامزد انتخابات پارلمان افغانستان همراه دو محافظ و یک راننده اش کشته شدند و یک نفر زخم برداشت.

  عطاالله خوگیانی، سخنگوی والی ننگرهار با تایید این خبر گفته است، یک مهاجم انتحاری یک موتر بمب گذاری را در کنار موتر حامل حاجی حیات الله نامزد انتخابات پارلمانی که از ولسوالی کوت بسوی شهر جلال آباد مرکز ولایت ننگرهار در حرکت بود انفجار داد.

  ولایت ننگرهار در شرق افغانستان یکی از ناامن ترین ولایت های این کشور به شمار می رود که گروه‌های طالبان، داعش و شبکه حقانی در بیشتر از ولسوالی های آن فعالیت دارند.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران