.
.
.

رهبران حکومت افغانستان با جنرال دوستم دیدار کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

محمد اشرف غنی، رییس جمهوری و عبدالله عبدالله، رییس اجرایی حکومت افغانستان امروز دوشنبه 30 ژوئیه با جنرال عبدالرشید دوستم، معاون اول رییس جمهوری این کشور دیدار کردند.

دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری افغانستان با نشر خبرنامه ای نوشت، در این نشست عبدالله عبدالله، رییس اجرایی و سرور دانش معاون دوم رییس جمهوری حضور داشتند.

قبلاً یکی از اعضای حزب جنبش ملی به رهبری جنرال عبدالرشید دوستم گفته بود که آزادی نظام‌الدین قیصاری محور اصلی گفتگوی جنرال دوستم با محمد اشرف غنی را تشکیل خواهد داد.

جنرال عبدالرشید دوستم معاون اول رییس جمهوری افغانستان بتاریخ 22 ژوئیه امسال پس از 13 ماه تبعید از ترکیه وارد کابل پایتخت افغانستان شد.

اما حکومت افغانستان اعلام کرد، که جنرال دوستم پس از تداوی به کشور ترکیه دوباره به افغانستان برگشته است.

قابل ذکر است، نظام الدین قیصاری نماینده ویژه جنرال دوستم معاون اول رییس جمهوری افغانستان در ولایت فاریاب در شمال این کشور بتاریخ سوم ژوئیه امسال از سوی نیروهای ویژه افغان دستگیر شد.

مقام‌های افغانستان گفته‌اند، قیصاری به اتهام «تهدید مقام‌های افغان به مرگ» دستگیر شده و برای بررسی عدلی به شهر کابل منتقل شده است.

پس از آن هواداران جنرال دوستم و نظام الدین قیصاری در ولایت‌های شمال افغانستان دست به تظاهرات زدند و خواهان برگشت جنرال دوستم به افغانستان و آزای قیصاری شدند.

معترضان خشمگین سه هفته تظاهرات کردند و بیشتر ادارات محلی و بنادر تجارتی حیرتان، آقینه و شیرخان افغانستان را بستند اما پس از برگشت جنرال دوستم، وی به هوادارانش دستور داد که تمام ادارات دولتی و بنادر تجارتی را باز کرده و به تظاهرات شان نیز پایان دهند.