.
.
.

قرار است، تاریخ انتخابات ریاست جمهوری افغانستان تا سه روز دیگر اعلام شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان امروز یکشنبه 29 ژوئیه اعلام کرد، که تاریخ دقیق برگزاری انتخابات آینده ریاست جمهوری این کشور تا سه روز دیگر اعلام خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری پژواک افغانستان؛ میرزا محمد حق پرست، معاون سخنگوی این کمیسیون تایید کرد، قرار است تا سه روز دیگر این موضوع رسماً اعلام شود.

عبدالله عبدالله، رییس اجرایی حکومت افغانستان نیز یک هفته پیش از کمیسیون مستقل انتخابات این کشور خواست تا تاریخ برگزاری انتخابات آینده ریاست جمهوری را اعلام کند.

همچنان، دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری افغانستان با نشر خبرنامه‌ای از کمیسیون انتخابات خواست، تاریخ دقیق برگزاری انتخابات آینده ریاست جمهوری را اعلام کند.

از سوی دیگر، احزاب سیاسی این کشور به تازگی پیشنهاد کردند، باید روند ثبت نام رای‌دهنده‌گان برقی شود در غیر آن، انتخابات را تحریم می‌کنند.

قابل ذکر است، هنوزهم موضوع ناامنی یکی از بزرگترین چالش ها در برابر برگزاری انتخابات شفاف و سراسری در این کشور است و تا هنوز دفتر ساحوی این کمیسیون در ولایت غزنی در جنوب افغانستان باز نشده و روند ثبت نام رأی دهندگان و نامزدان انتخابات پارلمانی و شورای ولسوالی‌ها آغاز نشده است.

کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان به تازگی اعلام کرد، ممکن است انتخابات در ولایت غزنی این کشور با تأخیر برگزار شود.