.
.
.

درگیری میان مهاجمان انتحاری و ارتش افغان پس از هفت ساعت پایان یافت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

مقام های ولایت ننگرهار در شرق افغانستان اعلام کردند، مهاجمان انتحاری ظهر روز شنبه 28 ژوئیه به یک مرکز آموزشی قابله ها در شهر جلال آباد مرکز این ولایت حمله کردند که پس از هفت ساعت؛ درگیری میان مهاجمان انتحاری و نیروهای امنیتی افغان پایان یافت.

به گزارش منابع خبری افغانستان؛ عطاالله خوگیانی، سخنگوی والی ننگرهار گفت، در این رویداد دو نفر کشته شدند و پنج نفر دیگر زخمی گردیدند.

عطاالله خوگیانی افزود، مهاجمان انتحاری حوالی ساعت 11:30 ظهر روز شنبه به این مرکز آموزشی قابله ها در حوزه سوم امنیتی شهر جلال آباد حمله کردند.

خوگیانی افزود، در این مرکز آموزشی 67 نفر به شمول اساتید، شاگردان و کارمندان حضور داشتند. شاهدان عینی گفته اند، پس از حمله مهاجمان انتحاری، پنج حمله انتحاری در نزدیک این مرکز آموزشی رخ داد و خسارات سنگین مالی به ساختمان نزدیک محل وارد شده است.

تا کنون هیچ گروهی مسئولیت این رویداد را به عهده نگرفته است اما در گذشته مسئولیت بیشتر حملات انتحاری و انفجاری در ولایت ننگرهار را گروه داعش به عهده می گرفت.

ولایت ننگرهار در شرق افغانستان یکی از ولایت‌های ناامن به شمار می‌رود که گروه‌های طالبان، داعش و شبکه حقانی در بیشتر از ولسوالی‌های آن فعالیت گسترده دارند.

گروه داعش برای اولین بار در افغانستان در ولایت ننگرهار ظهور کرد و در حال حاضر هسته مرکزی این گروه در همین ولایت می‌باشد.