.
.
.

13 عضو گروه داعش در شرق افغانستان کشته شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

مقام های ولایت ننگرهار در شرق افغانستان امروز جمعه 27 ژوئیه تایید کردند، 13 تن از اعضای گروه داعش در این ولایت کشته شدند.

به گزارش خبرگزاری جمهور؛عطاالله خوگيانى سخنگوى والى ننگرهار گفت، در 24 ساعت گذشته در ولسوالى هاى نازيان، هسکه مينه، اچين و غنى خيل ولايت ننگرهار در حمله هاى هوايى 13عضو گروه داعش و يک ماين ساخت کشته شده اند.

خوگیانی افزود، در ولسوالى غنى خيل این ولایت، یک نفر بنام لياقت که در خانه اش مصروف ساخت ماين بود که ماين دست ساخته اش انفجار کرده و وى را کشته است، همچنان در منطقه واغز ولسوالى هسکه مينه این ولایت حمله هوايى صورت گرفته که در نتيجه آن، هفت عضو گروه داعش کشته شده اند.

سخنگوی والی ننگرهار علاوه کرد، در ولسوالی های نازيان و اچين این ولایت نيز در حمله هاى هوايى پنج عضو گروه داعش کشته شده اند اما به افراد غیرنظامی آسیبی نرسیده است.

ولایت ننگرهار در شرق افغانستان یکی از ولایت‌های ناامن به شمار می‌رود که گروه‌های طالبان، داعش و شبکه حقانی در بیشتر از ولسوالی‌های آن فعالیت گسترده دارند.

گروه داعش برای اولین بار در افغانستان در ولایت ننگرهار ظهور کرد و در حال حاضر هسته مرکزی این گروه در همین ولایت می‌باشد.