.
.
.

رییس جمهوری پیشین افغانستان از "ائتلاف نجات افغانستان" حمایت کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

حامد کرزی، رییس جمهوری پیشین افغانستان امروز جمعه 27 ژوئیه از اعلام موجودیت "ائتلاف نجات افغانستان" حمایت کرد.

دفتر مطبوعاتی حامد کرزی با نشر خبرنامه ای نوشت:" حامد کرزی، رئیس جمهور پیشین افغانستان، از اهداف ائتلاف بزرگ ملی افغانستان که با اشتراک احزاب سیاسی مختلف، شوراهای مردمی، جامعه مدنی و نمایندگان ولایات مختلف ایجاد شده است و برای تقویت اتحاد و اتفاق میان افغان‌ها و برگزاری انتخابات شفاف و عادلانه تلاش می‌کند، حمایت قاطع خود را اعلام می‌کند".

حامد کرزی گفته است، مردم باید بگونه مشترک در زمینه های جلوگیری از نفاق اقوام و مداخله بیگانگان به امور افغانستان تلاش کنند.

یک ائتلاف سیاسی دیگر تحت نام "ائتلاف نجات افغانستان" روز پنج‌شنبه 26 ژوئیه در شهر کابل پایتخت افغانستان رسماً اعلام موجودیت کرد.

این ائتلاف در اوایل امسال از سوی عبدالرشید دوستم، معاون اول رییس جمهوری، محمد محقق، معاون دوم ریاست اجرایی حکومت و عطامحمد نور والی پیشین بلخ در کشور ترکیه ایجاد گردیده بود.

عطامحمد نور، رییس اجرایی حزب جمعیت و یکی از بنیانگذاران این ائتلاف گفته است، افغانستان در پرتگاه سقوط قرارگرفته است و علت آن "ناکارایی‌های رهبران حکومت است".

عطامحمد نور، بلند شدن برخی از بیرق‌های جدایی‌خواهی را در برخی از بخش‌های افغانستان نمایانگر ناخشنودی مردم از دولت خواند و گفت که اگر حکومت درست کار نکند، مردم به سوی تفرقه بیشتر خواهند رفت.

عطامحمد "استفاده نادرست" از نیروهای امنیتی را خطرناک به منافع ملی خواند و گفت که این کار پایه‌های نظام را تضعیف خواهد کرد.

رییس اجرایی حزب جمعیت اسلامی از سازمان ملل متحد نیز انتقاد کرد و گفت که در برخورد با مسایل کنونی طرف واقع است و بی‌طرفی یوناما زیر پرسش رفته است.

او همچنان ادعا کرد که از میان نزدیک به نٌه میلیون ثبت نام شونده در انتخابات در حدود چهار میلیون رأی جعلی‌اند.