.
.
.

برگزاری جشنواره صلح و همگرایی با مشارکت سفيران جوان كشورهاى مختلف در کابل

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

جشنواره یک روزه صلح و همگرایی منطقه یی با حضور سفیران جوان صلح از افغانستان، تاجیکستان وپاکستان روز یکشنبه 26 ژوئیه در کابل برگزار شد.

به گزارش طلوع نیوز؛ سفیران جوان سه کشور در زمینه تأمین صلح و گسترش روابط پایدار، نظریات شان را باهم دیگر در میان می گذارند.

سفیران جوان تاجیکستان، آمدن صلح را در افغانستان وابسته به مدیریت شهروندان افغانستان می دانند و می افزایند که آنان با تلاش های فراوان و از خودگذری ها به صلح رسیده اند.

اجرای موسیقی از سوی آوازخوان های سه کشور بخشی از این جشنواره صلح و همگرایی منطقه یی است که سفیران جوان صلح تاجیکستان، پاکستان و کشور در آن اشترک کرده اند.

در این جشنوراه، ده جوان از تاجیکستان، هفت جوان از پاکستان و بیست سفیر جوان صلح از سراسر افغانستان در آن شرکت کرده اند.

شفیقه گل، سفیر جوان صلح از پاکستان، گفت:«شمار جوانان در افغانستان و پاکستان بسیار زیاد است و اگر روی یک میز بشینند می توانند که مشکلات بین دو کشو را حل کنند».

شایسته لنگری، جوان از افغانستان، گفت:«از طریق فعالیت های هنری و فرهنگی شان نیز جوانان می توانند روبط هر دو کشور مثبت تمام شوند».

از سوی دیگر، جوانان تاجیکستان به این باور هستند که آمدن صلح در افغانستان وابسته به اراده نیرومند شهروندان افغانستان دارد و تاجیک ها، تلاش فراوان و ازخودگذری را برای تأمین صلح در یک کشور ضروری می دانند.