فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • رییس جمهوری افغانستان سب استیشن برق بادغیس را افتتاح کرد

  منبع: العربیه.نت فارسی

  محمد اشرف غنی رییس جمهوری افغانستان امروز پنج شنبه 26 ژوئیه به ولایت بادغیس در غرب افغانستان رفت و سب استیشن برق شهر قلعه نو مرکز این ولایت را رسماً افتتاح کرد.

  دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری افغانستان با نشر خبرنامه‌ای نوشت، رییس جمهوری این کشور سب استیشن برق شهر قلعه نو که شامل لین انتقال 110کیلوولت و شبکه‌ توزیعی برای هفت هزار خانواده می‌باشد را افتتاح کرد.

  در این خبرنامه آمده است، این 110 کیلوولت برق از کشور ترکمنستان وارد شهر قلعه نو مرکز ولایت بادغیس گردیده و باشندگان این ولایت پس از ده سال انتظار به این برق دست یافتند.

  در خبرنامه ارگ نوشته شده است: «محمد اشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان در حضور داشت مقامات محلی و بزرگان ولایت بادغیس، وزیر انرژی ترکمنستان و سفیر ترکمنستان مقیم افغانستان سب استیشن برق 110/20 کیلوولت قلعه نو را افتتاح کرد. این سب استیشن که داری ترانسفرمر با ظرفیت 16میگاوات می باشد، شامل لین انتقال 110 کیلوولت به طول 52 کیلومتر الی سرحد ترکمستان و شبکه توزیعی برق برای هفت هزار خانواده می‌باشد».

  در این خبرنامه ذکر شده است، محمد اشرف غنی با اقشار مختلف ولایت بادغیس در مورد مسایل مختلف بخصوص اوضاع امنیتی و بازسازی گفتگو کرد.

  قابل ذکر است که افغانستان یکی از کشورهای است که به دلیل نبود انرژی کافی با مشکلات گوناگون روبرو است.


  تبلیغات

  برگزیده های کاربران