.
.
.

رییس اجرایی افغانستان: تاریخ برگزاری انتخابات ریاست جمهوری تعیین شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

عبدالله عبدالله، رییس اجرایی حکومت افغانستان امروز دوشنبه 23 ژوئیه از کمیسیون مستقل انتخابات این کشور خواست که تاریخ برگزاری انتخابات آینده ریاست جمهوری را اعلام کند.

عبدالله امروز یکشنبه در نشست شورای وزیران در کابل گفت، با محمد اشرف غنی رییس جمهوری و اعضای جامعه جهانی که حامی انتخابات هستند دیروز یکشنبه در مورد انتخابات آینده گفتگو کرده است. در همین حال، دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری افغانستان نیز با نشر خبرنامه ای از کمیسیون انتخابات خواسته که تاریخ دقیق برگزاری انتخابات اینده ریاست جمهوری را اعلام کند.

در این خبرنامه آمده است، رییس جمهوری افغانستان ناوقت دیروز یکشنبه با اعضای کمیسیون مستقل انتخابات، نماینده سازمان ملل متحد و سفیران کشورهای حامی انتخابات در مورد برگزاری انتخابات گفتگو کرد.

براساس جدول زمانی کمیسیون انتخابات افغانستان؛ قرار است انتخابات آینده پارلمانی و شورای ولسوالی های این کشور بتاریخ 28 میزان/ مهر امسال برگزار گردد و انتخابات ریاست جمهوری سال آینده برگزار می شود.

از سوی دیگر، احزاب سیاسی این کشور به تازگی پیشنهاد کرده که باید روند ثبت نام رای‌دهنده‌گان برقی گردد در غیر آن، انتخابات را تحریم می‌نمایند.

قابل ذکر است، هنوزهم موضوع ناامنی یکی از بزرگترین چالش ها در برابر برگزاری انتخابات شفاف و سراسری در این کشور یاد می گردد و تا هنوز دفتر ساحوی این کمیسیون در ولایت غزنی در جنوب افغانستان باز نشده و روند ثبت نام رأی دهندگان و نامزدان انتخابات پارلمانی و شورای ولسوالی ها آغاز نشده است.