.
.
.

کشته شدن 36 سرباز ارتش افغان به دست طالبان

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

مقام های ولایت کندز در شمال افغانستان امروز پنج شنبه 12 ژوئیه تایید کردند، در نتیجه حمله گروه طالبان در ولسوالی دشت ارچی این ولایت 36 سرباز ارتش افغان کشته و شماری نیز زخمی شدند.

به گزارش خبرگزاری افق؛ بحرالدین ولسوال دشت ارچی ولایت کندز گفته است، در حال حاضر نیز درگیری میان نیروهای امنیتی و طالبان در این ولسوالی جریان دارد.

بحرالدین افزود، طالبان حوالی ساعت 10 شامگاه چهارشنبه بر پاسگاه‌های امنیتی در اطراف شهر ولسوالی دشت ارچی حمله کردند و سپس درگیری شدید میان دو طرف آغاز شد.

او علاوه کرد، در این حمله طالبان فرمانده پاسگاه "پل مومن" در ولسوالی دشت ارچی با تمام افراد تحت امرش از سوی طالبان کشته شده‌ اند.

در همین حال، حنیف رضایی، سخنگوی قول اردوی 209 شاهین گفته است، طالبان شب گذشته چند پاسگاه ارتش را سقوط داده بودند، اما دوباره از کنترل این گروه خارج شده است.

رضایی افزود، هنوز از تلفات نیروهای امنیتی جزییات دقیق در دست نیست، اما در این درگیری شش جنگجوی طالبان کشته و شماری دیگر زخمی شده ‌اند.

قابل ذکر است، ولسوالی دشت ارچی ولایت کندز قبل از این نیز شاهد درگیری شدید میان نیروهای امنیتی و طالبان بوده است. اکنون بخش‌های زیادی از این ولسوالی در کنترل طالبان است.