.
.
.

ناتو: همکاری مالی ما با ارتش افغان تا سال 2024 تمدید شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

کشورهای عضو ناتو در شهر بروکسل پایتخت کشور بلژیک شامگاه چهارشنبه 11 ژوئیه به وقت کابل اعلام کرد که همکاری مالی ناتو با ارتش افغانستان تا سال 2024 تمدید شد.

ناتو با نشر خبرنامه ای نوشت:"از آن جایی که حکومت افغانستان کار برای صلح و مذاکره را ادامه می‌دهد، ما کمک های خود را با تمدید کردن همکاری های مالی مان برای نیروهای افغان تا سال 2024 میلادی ادامه می‌دهیم و تعهد می کنیم که به کوتاهی‌ها، به ویژه در بخش‌های دارای اولویت، رسیده‌گی شود. ما تعهده خود را برای تأمین امنیت و ثبات دوامدار در افغانستان یک بار دیگر اعلام می‌کنیم".

در این خبرنامه آمده است:"بازیگران منطقه‌یی نقش مهمی را در پشتیبانی از صلح و ثبات در افغانستان بازی می‌کنند. و ما از آنان می‌خواهیم تا بیشتر از پیش از نزدیک با حکومت افغانستان در راستای مبارزه با هراس افگنی کار کنند تا شرایط برای پیشرفت اقتصادی آماده شود و تلاش های حکومت افغانستان برای آشتی و صلح پشتیبانی شوند."

ناتو ادامه داده است:" از این رو، ما پاکستان، ایران و روسیه را تشویق می‌کنیم تا در ثبات منطقه از طریق پشتیبانی کامل از روند صلح رهبری شده توسط افغان ها و از آنِ افغان ها همکاری کند".

قابل ذکر است که محمد اشرف غنی رییس جمهوری افغانستان و عبدالله عبدالله رییس اجرایی حکومت این کشور نیز در این نشست مهم ناتو شرکت کرده اند.