.
.
.

حملات هوایی بالای نشست مهم گروه طالبان در جنوب افغانستان

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

وزارت دفاع ملی افغانستان امروز پنج شنبه 12 ژوئیه تایید کرد، نشست مهم گروه طالبان در ولایت غزنی در جنوب این کشور آماج حملات هوایی ارتش افغان قرار گرفت.

این وزارت با نشر خبرنامه ای نوشت، این نشست مهم طالبان در روستای "لنگا" ولسوالی ناوه ولایت غزنی برگزار شده بود وهیئت بلندرتبه گروه طالبان شرکت کرده بودند.

در این خبرنامه آمده است:" در این جلسه که به اشتراک ملا امیر خان متقی وزیر دفاع اسبق طالبان، ملا خلیفه و ملا شاه محمد اعضای شورای کویته، ملا یوسف والی نام نهاد طالبان برای ولایت غزنی، ملا سید الماس والی نام نهاد طالبان برای ولایت پکتیا اشتراک داشتند، 24 تن از طالبان کشته و 17 تن زخمی گردیده اند."

این خبرنامه ادامه داده است:"راپورهای ابتدائی نشان می دهد که در این حمله ملا امیرخان متقی، ملا خلیفه، ملا شاه محمد و ملایوسف زخمی گردیده اند."

گروه طالبان تا کنون در این زمینه چیزی نگفته اند. ولایت غزنی در جنوب افغانستان یکی از ولایت های ناامن به شمار می رود که مخالفان مسلح دولت در بیشتر از ولسوالی های آن ولایت فعالیت گسترده دارند.

شورای ولایتی غزنی روز سه شنبه هفته جاری اعلام کرد، گروه طالبان مسافران ده موتر را از دشت قره باغ ولایت غزنی ربودند که مسافران از قوم هزاره و باشندگان ولسوالی جاغوری این ولایت بودند.

چند روز پیش، گروه طالبان باشندگان ولسوالی های جاغوری و مالستان غزنی را تهدید کرده بودند که با حملات طالبان در این دو ولسوالی واکنش نشان ندهند.

وزیر دفاع ملی افغانستان هم روز یکشنبه هفته جاری برای بررسی وضعیت امنیتی به ولسوالی جاغوری ولایت غزنی سفر کرد.