فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • سعودی انفجارهای پیشاور‌ پاکستان و جلال آباد افغانستان را به شدت محکوم کرد

  منبع: دبی.العربیه نت فارسی

  یک منبع مسئول در وزارت خارجه پادشاهی عربی سعودی حمله انتحاری شامگاه سه‌شنبه‌ 10 ژوئیه به گردهمایی انتخاباتی در شهر پیشاور از ایالت خیبر بختونخواه واقع در شمال غرب پاکستان و نیز انفجار انتحاری در نزدیکی ایستگاه پمپ بنزین در شهر جلال‌آباد افغانستان را به شدت محکوم کرد.

  به گزارش العربیه این منبع مسئول در وزرات خارجه سعودی ضمن «ابراز همدردی و تسلیت به خانواده‌های قربانیان، دولت و مردم دو کشور برادر جمهوری اسلامی پاکستان و جمهوری اسلامی افغانستان، برای مجروحین این حوادث آرزوی بهبودی و شفای عاجل کرد» و نیز بر ایستادگی و همبستگی پادشاهی عربی سعودی با دو کشور در مبارزه با «تروریسم» و افراط‌گرایی تاکید کرد.

  بنا بر اعلام مقامات پلیس پاکستان در حمله انتحاری شامگاه سه‌شنبه 10 ژوئیه به یک گردهمایی انتخاباتی در پیشاور پاکستان 13 تن کشته شدند که در میان آنها یک مقام محلی با نفوذ نیز کشته شده است و دست کم 54 نفر مجروح شدند.

  همچنین در شهر جلال آباد افغانستان نیز روز سه‌شنبه در حمله یک بمب‌گذار انتحاری که گروه داعش مسئولیت آن را به عهده گرفته است، دست کم 12 تن کشته شدند که در میان آنها چند کودک به چشم می‌خورند.

  بمب‌گذار انتحاری با منفجر کردن کمربند انفجاری خود در نزدیکی ایستگاه پمپ بنزین دو تن از مقامات مسئول در اطلاعات افغانستان را هدف قرار داد که هر دو در انفجار کشته شدند.

  این انفجار موجب وقوع آتش سوزی بسیار بزرگی در محل حادثه شد که در اثر آن 10 تن از غیرنظامیان کشته شدند.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران