فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • بریتانیا 440 سرباز جدید به افغانستان می‌فرستد

  منبع: دبی.العربیه نت فارسی

  ترزا می، نخست وزیر بریتانیا روز سه‌شنبه 10 ژوئیه در یک نشست خبری اعلام کرد که کشورش 440 سرباز جدید به افغانستان می‌فرستد.

  به گزارش خبرگزاری رویترز، ترزا می در این نشست گفت، بیش از 200 تن این سربازان تا ماه آگست به افغانستان فرستاده می‌شوند و 240 سرباز دیگر نیز تا ماه فبروری سال 2019 به افغانستان فرستاده خواهند شد.

  قرار است این سربازان بریتانیایی جدید در چوکات مأموریت حمایت قاطع در کابل نیروهای امنیتی افغان را در مبارزه علیه طالبان و داعش کمک کنند.

  نخست وزیر بریتانیا با تاکید بر این که در صورت نیاز، کشورش سربازان بیشتری نیز به افغانستان خواهد فرستاد، گفت: «وقتی سران ناتو صدا بزند، بریتانیا نخستین کشوری خواهد که پاسخ مثبت به درخواست شان بدهد».

  با فرستادن 440 سرباز جدید، شمار سربازان بریتانیایی در افغانستان به 1100 تن می‌رسد. وظیفه‌ی جنگی این سربازان در 2014 پایان یافته است و این سربازان بیشتر نیروهای امنیتی افغان را مشوره می‌دهند.

  قابل ذکر است که روز چهارشنبه 11 ژوئیه در نشست سران ناتو در بروکسل نیز در مورد افزایش سربازان نیروهای خارجی و حمایت دراز مدت نیروهای امنیتی افغانستان بحث و گفتگو صورت گیرد.

  پس از اعلام استراتیژی جدید امریکا در قبال افغانستان دونالد ترامپ رییس جمهوری ایالات متحده اعلام کرد که تعداد نیروهای امریکایی در افغانستان افزایش خواهد یافت و از کشورهای عضو ناتو خواست تا تعداد نیروهای‌شان در افغانستان بیشتر سازند.

  چندی قبل ارگ ریاست جمهوری افغانستان پیشنهاد امارات متحده عرب را نیز مبنی بر فرستادن نیروهای ویژه این کشور، در چوکات ماموریت حمایت قاطع به هدف آموزش، مشوره‌دهی و حمایت نیروهای امنیتی افغان را منظور کرد.

  تبلیغات