فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • احتمال بازنگری استراتیژی امریکا در قبال افغانستان

  منبع: دبی.العربیه نت فارسی

  خبرگزاری رویترز به نقل از مقام‌های امنیتی ایالات متحده امریکا گزارش داد که یک سال پس از راهبرد تازه واشنگتن در قبال افغانستان، این راهبرد بازنگری خواهد شد.

  پس از اعلام راهبرد تازه امریکا در قبال افغانستان، نیروهای امریکایی حملات هوایی‌شان بر مواضع طالبان و داعش را افزایش دادند، سه هزارسرباز جدید امریکایی به افغانستان فرستاده شد و تلاش‌های فراوران برای ناگذیرساختن طالبان برای گفت‌وگو صورت گرفت.

  خبرگزاری رویترز نوشت، ظاهرأ اهداف ایالات متحده برای اتمام جنگ برآورده نشده و استراتیژی جدید این کشور برای افغانستان بازنگری خواهد شد.

  براساس این گزارش، کاخ سفید مستقیما دستور بازنگری این استراتیژی را نداده اما شماری از مقام‌های پیشین و مشاوران امریکایی که نخواستند نام شان گرفته شود گفته‌اند که در ماه‌های آینده برای ارزیابی، آماده‌گی می‌گیرند.

  یک مقام ارشد امریکایی دراین باره گفته است: «احتمال آن وجود دارد که دونالد ترامپ در ماه‌های آینده درخواست بررسی این استراتیژی را کند. ما آماده‌گی برای آنچه که به نظر می‌آید می‌گیریم».

  به گفته وی، این بررسی تمام جنبه‌های راهبرد کنونی از جمله پیشرفت‌هایی که در افغانستان انجام شده‌اند و همچنان روابط امریکا با پاکستان را دربر خواهد گرفت.

  پیش از این، امریکا و افغانستان بارها پاکستان را متهم به حمایت و فراهم ساختن پناهگاه‌های امن به «هراس‌افگنان» در خاکش کرده‌ اما پاکستان همواره آن را رد کرده است.‎

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران