.
.
.

وزیر خارجه امریکا در کابل: ما در کنار مردم افغانستان هستیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

مایک پمپئو وزیر خارجۀ امریکا در دیدار با رهبران افغانستان گفت، اکنون نسبت به هر زمان دیگر امریکا منحیث یک شریک پایدار در کنار مردم افغانستان قرار دارد.

مایک پمپئو روز دوشنبه 9 ژوئیه در یک سفری از قبل اعلام ناشده وارد کابل پایتخت افغانستان شد و با رهبران این کشور در مورد مسایل مختلف گفتگو کرد.

براساس خبرنامه دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری افغانستان؛ وزیر خارجه امریکا گفت: «بسیاری از طالبان این نکته را درک کرده‌اند که از راه نظامی موفق شده نمی‌توانند و این موضوع عمیقاً به استراتیژی رئیس جمهور ترامپ و همچنان پاسخ طالبان به اعلام آتش‌بس از سوی رئیس جمهور غنی، ارتباط می گیرد».

وزیر خارجه امریکا تاکید کرد، کمک‌های امریکا در بخش‌های مختلف بخصوص در زمینه روند صلح و تجهیز نیروهای امنیتی افغان ادامه دارد.

در خبرنامه ریاست جمهوری افغانستان آمده است: «هر دو جانب در خصوص کمک و همکاری‌های ایالات متحده امریکا در عرصه‌های مختلف با افغانستان، همکاری‌های منطقوی، مبارزه با تروریزم، تمویل و تجهیز نیروهای امنیتی و دفاعی، پروسه صلح به رهبری و مالکیت افغان‌ها، انتخابات و چگونگی تطبیق استراتیژی ایالات متحدۀ امریکا در قبال افغانستان و جنوب آسیا، بحث و تبادل نظر نمودند».

محمد اشرف غنی رییس جمهوری افغانستان در این دیدار گفت : «استراتیژی جدید ایالات متحدۀ امریکا تغییر مثبت را در منطقه ایجاد کرده و کشورهای منطقه باید در قبال این استراتیژی مسئولیت‌شان را به گونۀ صادقانه انجام دهند. هدف این استراتیژی، ایجاد شرایط بخاطر تامین صلح و ثبات پایدار در افغانستان و در یک منطقۀ با ثبات است که حکومت وحدت ملی برای آن متعهد می‌باشد».