فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • نماینده حکومت افغانستان با معترضان ولایت فاریاب دیدار کرد

  منبع: العربیه.نت فارسی

  ریاست جمهوری افغانستان امروز پنج شنبه 5 ژوئیه هیئتی را برای حل تنش و کنترل وضعیت امنیتی به ولایت فاریاب در شمال این کشور فرستاد.

  به گزارش اطلاعات روز، عبدالمتین بیک رییس اداره مستقل ارگان‌های محلی و جنرال شریف یفتلی رییس ستاد ارتش و معاون ولایتی ریاست عمومی امنیت ملی امروز به ولایت فاریاب رفتند.

  نشست هیأت اعزامی ریاست جمهوری با بزرگان فاریاب، حرکت‌های دسته‌جمعی یا گردهمایی تا رفع خطرات امنیتی طی یک فیصلۀ معطل اعلام شده است.

  از سوی دیگر، شماری از منابع خبری افغانستان گزارش داده اند که معترضان و هیئت اعزامی ارگ ریاست جمهوری به توافق رسیده و تظاهرات در ولایت فاریاب پایان یافته است.

  این منابع خبری نوشته اند، قرار است نظام الدین قیصاری نماینده ویژه جنرال دوستم امروز آزاد گردد و به خانه جنرال دوستم در شهر کابل انتقال داده شود اما پرونده اش در نهادهای عدلی و قضایی دنبال می شود.

  جنرال عبدالرشید دوستم معاون رییس جمهوری افغانستان هم با معترضان تماس تلفنی گرفته و آنها را به «خویشتن داری» توصیه کرده است.

  قابل ذکر است، هواداران نظام الدین قیصاری دیروز چهارشنبه در ولایت فاریاب در شمال افغانستان تظاهرات کردند و خواهان آزادی او شدند اما پس از مدتی این تظاهرات به خشونت کشیده شد.

  رسانه های خبری گزارش داده اند که نیروهای امنیتی بالای معترضان تیراندازی کردند که در نتیجه یک نفر کشته شد و 10 نفر دیگر زخم برداشتند که سرانجام معترضان وارد ساختمان ولایت فاریاب شدند و این ساختمان را آتش زدند.

  براساس گزارش منابع خبری افغانستان؛ نظام‌الدین قیصاری، نماینده عبدالرشید دوستم در ولسوالی قیصار ولایت فاریاب و مسئول بخشی از نیروهای خیزش مردمی در این ولایت، چند روز قبل در یک نشست امنیتی پس ‌از درگیری لفظی و تهدید نیروهای ارتش افغان بازداشت شد و به کابل منتقل گردید.


  تبلیغات