.
.
.

رهبران افغانستان: حمله بالای اهل هنود جنایت بزرگ است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

رهبران حکومت افغانستان امروز دوشنبه 2 ژوئیه 2018 حمله خونین انتحاری به کاروان اهل هنود در ولایت ننگرهار در شرق این کشور را محکوم کردند و این حمله را جنایت بزرگ خواندند.

محمد اشرف غنی رییس جمهوری افغانستان گفته است، دشمنان مردم افغانستان می‌خواهند با انجام چنین عمل غیراسلامی و غیرانسانی میان مردم افغانستان فاصله ایجاد کنند.

در همین حال، عبدالله عبدالله رییس اجرایی افغانستان امروز دوشنبه در نشست شورای وزیران گفت، عاملان حمله به کاروان اهل هنود باید شناسایی و مجازات شوند.

عبدالله عبدالله افزود: «از وقوع این رویداد تروریستی و بزدلانه به شدت متأثر و غمگین شده‌ایم. اقلیت هندو و سِک افغانستان، از جملۀ ساکنان اصیل این سرزمین هستند و در دوره‌های مختلف در شادی و غم دیگر برادران و خواهران مسلمان ‌شان شریک بوده‌‌اند».

دفتر نمایندگی سازمان ملل متحد در کابل نیز این حمله را محکوم کرده و از افزایش حملات بالای غیرنظامیان در افغانستان ابراز نگرانی کرده است.

از سوی دیگر، سفارت هند مقیم کابل در صفحه رسمی توییترش این حمله خونین را محکوم کرده و نوشت:" این حمله یک بار دیگر نیاز به اتحاد جهانی در مبارزه علیه تروریسم بین‌المللی و الزام به پاسخگویی کشورهایی را برجسته کرد که به هر طریق ممکن از تروریست‌ها حمایت می‌کنند"

براساس گزارش خبرگزاری فرانسه؛ گروه داعش مسئولیت این حمله خونین انتحاری بالای کاروان اهل هنود را به عهده گرفت. این کاروان اهل هنوز می خواست با محمد اشرف غنی رییس جمهوری افغانستان دیدار کند.

قابل ذکر است، در حمله انتحاری روز یکشنبه اول ژوئیه در نزدیک دفتر والی ننگرهار در شرق افغانستان 19 تن کشته شدند و 20 تن دیگر زخم برداشتند که بیشتر قربانیان این رویداد شهروندان اهل هنود این کشور بودند.