.
.
.

وزارت دفاع افغانستان: 63 هراس‌افگن توسط ارتش ملی کشته شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

وزارت دفاع ملی افغانستان امروز یک‌شنبه اول ژوئیه 2018 تایید کرد که در نتیجه عملیات 24 ساعت گذشته نیروهای ارتش این کشور در ولایت‌های مختلف، 63 «هراس‌افگن» کشته شدند.

این وزارت با نشر خبرنامه‌ای نوشت، در جریان 24 ساعت گذشته 13 عملیات مشترک تهاجمی و تصفیوی نیروهای امنیتی افغان علیه‌هراس افگنان صورت گرفت که در نتیجه 63 هراس افگن کشته شدند و 33 هراس افگن دیگر زخم برداشتند.

در این خبرنامه آمده است، این 13 عملیات ارتش افغان در ولایت‌های غزنی، خوست، میدان وردک، پکتیا، ارزگان، بادغیس، فراه، فاریاب، تخار، کندز، نیمروز و هلمند افغانستان راه اندازی شدند.

قابل ذکر است که محمد اشرف غنی رییس جمهوری افغانستان روز شنبه 30 ژوئن در یک نشستی خبری در کابل رسماً اعلام کرد که مدت آتش‌بس با گروه طالبان پایان یافته و سربازان این کشور می‌توانند عملیات‌شان را علیه طالبان آغاز کنند.

محمد اشرف غنی گفت: «آتش‌بس پایان یافت و قوای مسلح ما اجازه عملیات را دارند. همزمان روی پروسه سیاسی کار جریان دارد و هرگاه طالبان به آتش‌بس آماده باشند، حکومت نیز آماده است».

حکومت افغانستان پس از سه روز عید، آتش‌بس یک جانبه با گروه طالبان را برای ده روز تمدید کرد و نقش نیروهای امنیتی افغان به حالت دفاعی در آمد. اما گروه طالبان اعلام کردند، دیگر با حکومت افغانستان آتش‌بس نخواهند کرد و حملات‌شان را علیه نیروهای امنیتی افغان از سرگرفتند.