.
.
.

گروه تماس: همکاری ما با افغانستان ادامه دارد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

کشورهای عضو گروه جهانی تماس روز پنج شنبه 28 ژوئن حمایت شانرا از نیروهای امنیتی افغان و ادامه همکاری با حکومت افغانستان اعلام کردند.

به گزارش منابع خبری؛ نشست گروه جهانی تماس با اشتراک نمایندگان 90 کشور و سازمان های بین المللی روز پنج شنبه در شهر باکو پایتخت کشور آذربایجان برگزار شد.

معاون وزیر خارجه آذربایجان در این نشست گفت:" وظیفۀ مشترک ما رسیدن به اهداف صلح و امنیت در افغانستان و فراتر از افغانستان است. گروه جهانی تماس به همکاری برای پایان جنگ در افغانستان علاقه مند است".

کشورهای اشتراک‌ کننده در این نشست از تلاش حکومت افغانستان برای تأمین صلح استقبال کرده و از روند صلح افغانستان اعلام حمایت نمودند.

در این نشست در مورد برگزاری انتخابات شفاف و عادلانه در افغانستان نیز اشاره شد و اشتراک کنندگان این نشست همکاری شانرا از برگزاری انتخابات شفاف در افغانستان اعلام کردند.

این نشست به رهبری افغانستان و آذربایجان برگزار گردید و حکمت خلیل کرزی معاون وزیر خارجه افغانستان، اکرم خپلواک، رییس دبیرخانۀ شورای عالی صلح، ملاعبدالسلام ضعیف، سفیرپشین طالبان در اسلام آباد و ملیحه حسن عضو کمیسیون مستقل انتخابات به نمایند‌گی از افغانستان در این نشست شرکت کردند.

گروه جهانی تماس، بمنظور گفتگو در مورد چگونگی همکاری و توسعه افغانستان و کشورهای منطقه در سال 2009 میلادی ایجاد شد؛ کشورهای افغانستان و آلمان بصورت مشترک ریاست این گروه را به عهده دارند.