.
.
.

با پایان یافتن آتش‌بس 9 طالب در هرات افغانستان کشته شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

مقام‌های ولایت هرات در غرب افغانستان بامداد امروز جمعه 29 ژوئن تایید کردند، پس از ختم آتش بس مؤقت حکومت افغانستان با طالبان، 9 جنگجوی طالب کشته شدند و شش طالب دیگر زخم برداشتند.

جیلانی فرهاد سخنگوی والی هرات امروز گفت، صدها تن از طالبان مسلح شامگاه پنج شنبه بالای پاسگاه های امنیتی در ولسوالی اوبه ولایت هرات حمله کردند که با مقاومت شدید نیروهای امنیتی افغان روبرو گردیدند.

فرهاد افزود، طالبان همراه جنگ افزار در روستای "کوبان" ولسوالی اوبه این ولایت حمله کردند که در نتیجه 9 طالب کشته شدند و شش طالب دیگر و دو سرباز پولیس افغان زخم برداشتند.

سخنگوی والی هرات علاوه کرد، دو فرد غیرنظامی شامل یک مرد و یک زن نیز در انفجار ماین کنار جاده ای که از سوی گروه طالبان جاسازی شده بود نیز کشته شدند. گروه طالبان تا کنون در این زمینه چیزی نگفته است.

قابل ذکر است که حکومت افغانستان پس از سه روز عید، آتش بس یک جانبه با گروه طالبان را برای ده روز تمدید کرد و نقش نیروهای امنیتی افغان به حالت دفاعی درآمد. اما گروه طالبان اعلام کردند، دیگر با حکومت افغانستان آتش بس نخواهند کرد.

براساس منابع خبری افغانستان، پس از سه روز عید حملات طالبان علیه نیروهای امنیتی افغان در نقاط مختلف افغانستان شدت گرفت که تا کنون بیش از 200 سرباز افغان توسط گروه طالبان در جریان آتش بس ده روزه حکومت افغانستان با این گروه کشته شده اند.