.
.
.

آمریکا از نبود پیشرفت در جلوگیری از قاچاق انسان در افغانستان انتقاد کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

وزارت خارجه آمریکا روز پنج شنبه 28 ژوئن با انتشار گزارش سالانه اش در مورد قاچاق انسان در جهان اعلام کرد، افغانستان از جمله کشورهایی است که حکومت آن نتوانسته است حداقل معیار تعیین ‍شده را در زمینۀ جلوگیری از قاچاق انسان برآورده سازد اما تلاش‌های مهم را برای رسیدن به این هدف آغاز کرده است.

به گزارش طلوع نیوز به نقل از گزارش ذکر شده، مایک پومپیو وزیرخارجه آمریکا گفته است، قاچاق انسان در جهان یک چالش است.

پومپیو گفته است:" قاچاق انسان یک مشکل جهانی است اما یک مشکل محلی نیز است. پدیده قاچاق در یک رستوران دلخواه، در یک هوتل شهر، مزرعه یا در نزدیکی خانه پیدا شده می‌تواند."

در بخشی از این گزارش آمده است که حکومت افغانستان در مقایسه به گذشته، تلاش‌ها را در راستای جلوگیری قاچاق انسان تشدید بخشیده ‌است و با اصلاح قانون جزا مجازات قاچاق انسان را افزایش داده ‌است اما در جلوگیری از سوء استفاده جنسی و استخدام کودکان در صفوف نیروهای امنیتی مؤفق نبوده است.

در گزارش گفته شده است که تنها از استخدام 79 تن از کودکان درصفوف نیروهای دولتی درسال گذشته میلادی جلوگیری شده است و کابل در ارتباط به قاچاق انسان از متهم ساختن یا به دادگاه کشانیدن کسی خبر نداده ‌است.

در گزارش امسال وزارت خارجه امریکا گفته شده ‌است که مقام های رده پایین به تکرار در تفکیک قربانیان مواد مخدر و قاچاق انسان مرتکب اشتباه می‌ شوند و در بسیاری موارد قربانیان قاچاق انسان به اتهام انجام جنایت بازداشت شده ‌اند.

در گزارش آمده ‌است که حکومت افغانستان تلاش‌ها را که در زمینه حفاظت قربانیان به خرچ می‌دهد کافی نبوده و یک مرکز را که حکومت درین بخش ایجاد کرده بود با توقف کمک مرجع تمویل کننده بسته شد.

در این گزارش گفته شده ‌است که حکومت افغانستان و گروه‌های مسلح مخالف آن به گونۀ غیر قانونی کودکان را در صفوف نیروهای امنیتی شان استخدام می ‌کنند.