.
.
.

ویدیو... شلاق زن افغان توسط طالبان به اتهام خروج از خانه

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

عبدالحی خطیبی سخنگوی والی غور در غرب افغانستان امروز پنج شنبه 28 ژوئن تایید کرد، گروه طالبان یک خانم 18 ساله را به اتهام فرار از منزل در یک دادگاه صحرایی درُه «شلاق» زدند.

به گزارش روزنامه اطلاعات روز؛ خطیبی افزود، این خانم سال گذشته در ولسوالی شهرک از خانه شوهرش فرار کرده و به خانه پدرش آمده بود. پس از آن موسفیدان روستا بخاطر حل این مسأله جمع شده بودند که طالبان از این موضوع آگاه می‌شوند.

سخنگوی والی غور علاوه کرد، یک ماه پیش گروه طالبان این خانم را از خانه پدرش گرفته به روستای "خروطک" که تحت حاکمیت آن گروه است می‌برند و وی را درُه می‌زنند؛ پولیس این موضوع را دنبال می کند.

در همین حال، معصومه انوری، رییس امور زنان ولایت غور گفته است، این رویداد در روستای "مسجدنگار" ولسوالی شهرک این ولایت رخ داده است.

در ویدیویی که از جریان این دادگاه صحرایی طالبان در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده، نشان می‌دهد که شماری از گروه طالبان پس از خوانش یک اعلامیه این خانم جوان را دُره می‌زنند.

این رویداد در شرایطی رخ داده که در یک نظرسنجی تازه، درباره 193 کشور عضو سازمان ملل متحد، با در نظر گرفتن عوامل مختلف؛ افغانستان درجایگاه دوم به عنوان خطرناک ترین کشور جهان برای زنان اعلام شده است.

افغانستان با خطر ازدواج‌های اجباری، تجاوز جنسی، خشونت خانوادگی و نیز قتل‌های ناموسی در برابر زنان در جایگاه دوم کشورهای ناامن برای زنان قرار گرفته است.