.
.
.

رییس جمهوری افغانستان: فساد در معارف نابودی نسل‌ها است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

محمد اشرف غنی، رییس جمهوری افغانستان امروز پنج شنبه 28 ژوئن در کابل گفت، فساد اداری در وزارت معارف(آموزش و پرورش) به معنی نابودی نسل‌ها است.

به گزارش خامه پرس؛ محمد اشرف غنی امروز در مراسم افتتاح پروسه امتحانات آموزگاران رشته های مختلف در شهر کابل در سخنرانی اش تاکید کرد، آموزگارانی که تازه استخدام می‌گردند، بتوانند چهرۀ نوین افغانستان را نشان دهند.

رییس جمهوری افغانستان از بی‌عدالتی در استخدام کارمندان دولتی در گذشته یاد کرد و افزود حادثه‌های گذشته باعث شد تا بست‌های خالی دولتی را از طریق کمیسیون اصلاحات اداری به رقابت آزاد بگذارد تا همه بتوانند در آن اشتراک کنند.

او تاکید کرد، فساد در سایر نهادهای دولتی به معنی تبادل یک مقدار پول است و تاحدی ممکن می‌باشد؛ اما فساد در وزارت معارف به معنی نابودی نسل‌ها می باشد.

محمد اشرف غنی از حضور گسترده زنان در آزمون جمعی بست‌های آموزگاری قدردانی کرد و افزود حضور زنان به معنی وجود شفافیت در پروسه است که اعتبار آن را بلند برده‌ است.

در همین حال، نادر نادری، رییس کمیسیون مستقل اصلاحات اداری و خدمات ملکی افغانستان گفت، این برای اولین‌بار در افغانستان است که برای 18 هزار بست ملکی و معلمی، هزاران تن به صورت جمعی رقابت می‌کنند.

نادری افزود، در بخش امتحان جمعی آموزگاران، 80 هزار خانم در سراسر افغانستان اشتراک کرده اند و حد اقل نصف از بست‌ها را بانوان اشغال خواهند کرد.