.
.
.

باوجود اختلافات گسترده متقاضیان شناسنامه‌ الکترونیکی در افغانستان به 40هزار تن رسید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

با وجود مخالفت‌های گسترده در افغانستان بخاطر توزیع شناسنامه‌های الکترونیکی این کشور، روند توزیع آن در کابل همچنان جریان دارد.

رادیو «سلام وطن‌دار» روز شنبه 23 ژوئن گزارش داد، روح‌الله احمدزی، سخنگوی اداره ثبت احوال نفوس افغانستان گفته است که تاکنون بیش از 40 هزار برگه شناسنامه الکترونیکی در کابل توزیع شده و به‌دلیل زیاد بودن متقاضیان، قرار است دو مرکز توزیع شناسنامه دیگر در روزهای آینده در کابل گشایش یابد.

بر اساس این گزارش، در حال حاضر دو مرکز توزیع شناسنامه در منطقه کارته چهار و وزیر اکبرخان کابل فعال است.

به گفته سخنگوی اداره ثبت احوال نفوس افغانستان، روند توزیع شناسنامه روندی چهار مرحله‌یی و زمان‌گیر است که تکمیل آن تنها در کابل شش ماه را در برخواهد گرفت و سپس به دیگر شهرهای این کشور بزرگ گسترش می‌یابد. به گفته وی، این امر سبب شده که اداره ثبت احوال نفوس افغانستان تاکنون تنها 1500 شناسنامه را چاپ و به متقاضیان توزیع کند.

مخالفت‌ها بدلیل درج واژه «افغان» در شناسنامه‌های الکترونیکی افغانستان شروع شد.

عبدالله عبدالله، رییس اجرایی افغانستان نیز مخالفت شدید نسبت به توزیع این شناسنامه‌ها نشان داده و خواستار توقف روند توزیع آن شده بود اما شاه‌حسین مرتضوی، معاون سخنگوی ریاست جمهوری افغانستان می‌گوید، روند توزیع شناسنامه‌های الکترونیکی به گونه رسمی از سوی ریاست جمهوری آغاز شده و گسترش آن وظیفه اداره ثبت احوال نفوس است.