.
.
.

یک فرمانده ارشد داعش در شرق افغانستان کشته شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

ریاست امنیت ملی ولایت ننگرهار در شرق افغانستان روز یکشنبه 24 ژوئن تایید کرد، یک فرمانده گروه داعش در ولسوالی چپرهار این ولایت کشته شد.

به گزارش روزنامه اطلاعات روز؛ این ریاست افزود، در نتیجه‌ عملیات نیروهای امنیتی افغان در منطقه‌ سفری ولسوالی چپرهار، آدم ‌خان از فرماندهان ارشد داعش که در حمله‌های مرگ‌بار اخیر در این ولایت دست داشت، کشته شده است.

ریاست امنیت ملی ننگرهار گفته است که این فرمانده داعش، مسئول حمله‌های خونین در میدان کریکت شهرجلال‌آباد، حمله بر مستوفیت، دانشگاه طب و ریاست معارف و برخی حملات دیگر در این ولایت بوده است.

ولایت ننگرهار در شرق این کشور یکی از ولایت های ناامن به شمار می رود که گروه های طالبان و داعش در بیشتر از ولسوالی های آن ولایت فعالیت گسترده دارند.

قابل ذکر است که محمد اشرف غنی رییس جمهوری افغانستان اخیراً اعلام کرد که 20 گروه "تروریستی" در افغانستان فعالیت دارند که ریشه در بیرون از این کشور دارد.

حکومت افغانستان با اعلام آتش بس با گروه طالبان تاکید کرد، گروه داعش و سایر شبکه های "تروریست" بین المللی شامل این آتش بس نمی باشند.

از سوی دیگر، شورای عالی صلح افغانستان همواره تاکید کرده که حاضر است با گروه طالبان صلح کند اما با گروه داعش هرگز صلح نخواهد کرد.