.
.
.

16 سرباز افغان در غرب افغانستان توسط طالبان کشته شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

در نیتجه حمله گروه طالبان بامداد امروز جمعه 22 ژوئن در ولایت بادغیس در غرب افغانستان 16 سرباز افغان و دو غیرنظامی کشته شدند.

به گزارش خبرگزاری صنا؛ ناصر نظری، عضو شورای ولایتی بادغیس گفت، حوالی ساعت یک بامداد امروز؛ 16 تن از سربازان به شمول 10 نفر از خیزش های مردمی و دو فرد غیرنظامی در پاسگاه موسوم به "خالق تلو" از مربوطات ولسوالی آبکمری این ولایت در حمله تهاجمی طالبان کشته شدند.

در همین حال، عبدالعزیز بیگ، رئیس شورای ولایتی بادغیس مدعی شد، مقام‌های محلی و امنیتی از وقوع این حمله آگاهی داشتند؛ اما بی توجهی این مقام‌ها باعث وقوع "این رویداد خونین" شد.

از سوی دیگر، عبدالغفور ملکزی، والی بادغیس گفته است، به دنبال حمله گروه طالبان به پاسگاه نیروهای پولیس، مواضع آنان هدف حملات هوایی نیروهای افغان قرار گرفت و جنگجویان این گروه، عقب نشینی کرده اند وتا اکنون آمار تلفات سربازان افغان و نیروهای خیزش مردمی به آنان نرسیده است.

این رویداد در شرایطی رخ داده که شامگاه سه شنبه هفته جاری نیز 29 سرباز افغان در ولایت بادغیس در نیتجه حمله گروه طالبان کشته شدند.

از سوی دیگر، وزارت دفاع ملی افغانستان اعلام کرده که افراد طالبان می توانند بدون اسلحه و تهدید تا ختم آتش بس مؤقت حکومت افغانستان با طالبان در شهرهای این کشور رفت و آمد داشته باشند.

قابل ذکر است، حکومت افغانستان پس از سه روزعید، آتش بس با طالبان را ده روز تمدید کرد اما گروه طالبان اعلام کرده که دیگر با حکومت افغانستان آتش بس نخواهد کرد.