.
.
.

تصویری... زنان افغان با افراد طالبان عکس‌های سلفی گرفتند

این اولین بار است که زنان در افغانستان با طالبان ملاقات می‌کنند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

شماری از زنان افغان همگام با مردان از آمدن افراد طالبان در روزهای عید در برخی از ولایت‌های این کشور استقبال کردند و با آنها عکس‌های سلفی گرفتند.

کاربران افغان در شبکه‌های اجتماعی امروز یکشنبه 17 ژوئن عکس‌های را دست به دست کردند که نشان می‌دهد شماری از زنان افغان از آمدن طالبان به داخل شهر استقبال کردند و خواهان آتش‌بس دایمی میان حکومت افغانستان و طالبان شدند.

شماری از کاربران افغان از این اقدام زنان افغان استقبال کرده و نوشته‌اند، شماری از زنان شجاع افغان در دیدار با افراد طالبان خواهان صلح دایمی شدند.

اما شماری دیگر از کاربران افغان از این کار زنان افغان انتقاد کرده و نوشته‌اند: «طالبان هیچ اراده‌ای برای صلح و پایان جنگ ندارند این فقط یک بازی است».

قابل ذکر است که در زمان حکومت طالبان در افغانستان، زنان فقط با برقه (چادری) و با یک مرد که محرم آن زن باشد می‌توانستند از خانه بیرون شوند، زنان در زمان حکومت طالبان در افغانستان از تحصیل و کار کردن محروم بودند.

پس از اعلام آتش‌بس از سوی محمد اشرف غنی رییس جمهوری افغانستان و گروه طالبان، جنگجویان این گروه روز اول و دوم عید در شماری از ولایات این کشور وارد شهر شدند و با نیروهای امنیتی افغان عید را تجلیل کردند.

این کار طالبان و‌نیروهای امنیتی افغان مورد استقبال گسترده شهروندان افغانستان و برخی مقام‌های این کشور قرار گرفت.

اما یک گردهمایی نیروهای امنیتی افغان و اعضای طالبان روز شنبه 16 ژوئن در ولایت ننگرهار در شرق افغانستان آماج یک حمله انتحاری قرار گرفت که در نتیجه 25 نفر کشته شدند و 54 نفر دیگر زخم برداشتند.

پس از آن گروه طالبان این حمله انتحاری را مرموز خوانده و گشت و گذار جنگجویانش در شهرهای افغانستان را ممنوع اعلام کرد.