فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • كشته شدن رهبر طالبان پاکستان در افغانستان

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  طلوع نیوز گزارش داد که ملا فضل الله رهبر تحریک طالبان پاکستان (تی تی پی) روز چهارشنبه 13 ژوئن در یک حمله هواپیمای بی سرنشین در ولایت کنر افغانستان کشته شده است.

  این حمله در ولسوالی مروره ولایت کنر در امتداد خط دیورند انجام شده است؛ گزارش‌ها می‌رسانند که چهار فرمانده تحریک طالبان پاکستان نیز در این حمله کشته شده اند.

  این نخستین بار نیست که گزارش‌هایی در باره کشته شدن ملا فضل الله به نشر می‌رسند. ملا فضل الله در سال 2013 میلادی به جای حکیم الله محسود رهبر پیشین این گروه گماشته شد.

  دگرمن مارتین اودونیل سخنگوی نیروهای امریکایی در افغانستان تأیید کرد که نیروهای امریکایی یک حمله ضدهراس افگنی روز چهارشنبه در ولایت کنر راه اندازی کردند که در آن یک رهبر ارشد یک گروه "تروریستی" هدف قرار گرفت. اما او از کیستی این هدف چیزی نگفت.
  دگرمن مارتین اودونیل علاوه کرد، نیروهای امریکایی به آتش بس حکومت افغانستان با طالبان پابند اند اما این آتش بس تلاش‌های مبارزه با داعش، القاعده و دیگر گروه‌های هراس افگن را شامل نمی‌شود.

  سخنگوی نیروهای امریکایی در افغانستان به طلوع‌نیوز گفت:"نیروهای امریکایی یک حمله ضدهراس افگنی را در سیزدهم جون در ولایت کنر در نزدیکی مرز میان افغانستان و پاکستان راه اندازی کردند که یک رهبر ارشد یک گروه تروریستی را هدف قرار داد".

  او ادامه داد:" نیروهای امریکایی و مأموریت پشتیبانی قاطع در افغانستان به پایبندی شان به آتش بس حکومت افغانستان با طالبان ادامه می دهند".

  یک منبع معتبر به طلوع نیوز گفته است که نام‌های دیگر افرادی که با ملافضل الله کشته شده اند، ابوبکر، سجاد، عمران و مولوی عمر است.

  مقام‌ها پیش از این گفتند که ملا فضل الله حمله‌های زیادی را در برابر نیروهای امریکایی وپاکستانی در سال‌های گذشته رهبری می‌کرد.

  پاکستان سال‌ها به این باور بود که فضل الله در خاک افغانستان زنده‌گی می‌کند اما حکومت افغانستان این ادعا را رد می‌کرد. حکومت افغانستان تا کنون در این باره چیزی نگفته است.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران