.
.
.

رییس‌جمهوری افغانستان با رییس ارتش پاکستان در کابل دیدار کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

شاه حسین مرتضوی سخنگوی رییس جمهوری افغانستان امروز سه‌شنبه 12 ژوئن از دیدار محمد اشرف غنی با جنرال قمر جاوید بجوا رییس ارتش پاکستان که بامداد امروز وارد کابل شد خبر داد.

شاه حسین مرتضوی در صفحه رسمی فیسبوک‌اش نوشته است، در جریان دیدارهای دو جانبه و هیئت‌های دو کشور، در رابطه به تطبیق و اجرایی شدن «پلان عمل افغانستان- پاکستان برای صلح و همبستگی»، مبارزه با تروریزم، کاهش خشونت‌ها و مذاکرات صلح به رهبری و مالکیت افغان‌ها، بحث و گفت‌وگو صورت گرفت.

حدود دو هفته قبل، شورای امنیت ملی افغانستان با مقام‌های ارشد امنیتی پاکستان در مورد حل مشکلات امنیتی دو کشور توافق کردند تا دو طرف برای عملی شدن 66 فقره تعهدات مندرج در پلان عمل افغانستان و پاکستان برای صلح و همبستگی، هر چه زودتر مطابق یک پلان مشخص عمل کنند.

قابل ذکر است که ایالات متحده و حکومت افغانستان همواره پاکستان را به پناه دادن به گروه‌های «تروریستی» در خاکش متهم کرده‌اند، اخیرا دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا فشارهایش بر پاکستان را افزایش داده و کمک‌های کشورش به اسلام ‌آباد را قطع کرد، وی به پاکستان هشداد داد تا دست از حمایت و پناه دادن به گروه‌های «تروریستی» بردارد، اتهامی که پاکستان آن را همواره رد کرده است.