.
.
.

ولسوالی کوهستان فاریاب افغانستان بدست طالبان سقوط کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

مقام‌های ولایت فاریاب در شمال افغانستان امروز سه‌شنبه 12 ژوئن تایید کردند که در نتیجه حمله تهاجمی گروه طالبان در این ولایت، ولسوالی کوهستان بدست طالبان سقوط کرد.

براساس گزارش «طلوع نیوز»؛ دفتر مطبوعاتی والی فاریاب اعلام کرده است، حمله گروهی طالبان دیشب ساعت 10 آغاز شد که در نتیجه آن عبدالرحمان پناه، ولسوال این ولسوالی با هشت تن از نیروهای امنیتی افغان، جان باختند.

درهمین‌حال، محمدطاهر رحمانی، رییس شورای ولایتی فاریاب، گفته است، در درگیری میان نیروهای دولتی و طالبان در ولسوالی کوهستان، 12 تن از نیروهای دولتی جان باختند و 16 تن دیگر، زخم برداشتند.

رحمانی افزود، 200 تن از نیروهای دولتی در قلعۀ سادات در محاصره طالبان قرار دارند که اگر نیروهای کمکی هرچه زودتر نرسند، این نیروها کشته یا از سوی طالبان دستگیر خواهند شد؛ اکنون از سرنوشت چهار تن از نیروهای دولتی، اطلاعی در دست نیست.

ازسوی دیگر، یک منبع به طلوع‌نیوز گفته است که نُه‌تن از نیروهای دولتی ناپدید شده‌اند و جسدهای ولسوال با هشت تن دیگر به دست طالبان افتاده‌ و طالبان ساختمان ولسوالی و فرماندهی پولیس را به ‌آتش کشیده‌‌اند.

قابل ذکر است که امروز سه شنبه اولین روز آتش‌بس حکومت افغانستان با گروه طالبان و شبکه حقانی است که قرار است تا روز پنجم عید ادامه یابد.