.
.
.

همزمان با آغاز آتش‌بس دولت افغانستان، طالبان 5 پولیس را در غزنی کشتند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

مقام‌های پولیس ولایت غزنی امروز سه‌شنبه 12 ژوئن از حمله افراد وابسته به گروه طالبان بر مرکز ولسوالی مقر این ولایت خبردادند.

به گزارش رسانه‌های افغانستان، به نقل از یک مقام پولیس ولایت غزنی، طالبان بامداد امروز به یک پاسگاه امنیتی در ولسوالی مقر این ولایت حمله کردند که در نتیجه آن 5 تن از نیروهای پولیس کشته شدند.

یک مقام پولیس غزنی به رسانه‌ها گفته است: «طالبان یک هاموی بم‌گذاری‌ شده را از قراول اول فرماندهی پولیس ولسوالی مقر داخل کردند و این موتر با شلیک جنگ‌افزار سنگین انفجار داده شد، پس‌ از این انفجار، درگیری میان نیروهای دولتی و طالبان آغاز شد که در نتیجه، سه‌پولیس ملی و دو سرباز پولیس محلی جان باختند و 12 تن دیگر به‌ شمول ولسوال مقر، زخم برداشته‌اند».

به‌ گفته این مقام، در این درگیری 26 طالب نیز کشته شده و هفت وسایط این گروه تخریب شده‌ است، همچنان با رسیدن نیروهای کمکی افغان اوضاع در ولسوالی مقر آرام شده‌ است.

حمله گروه طالبان به پولیس غزنی در حالی صورت می‌گیرد که پس از اعلام آتش‌بس از سوی محمد اشرف غنی، گروه طالبان نیز روز شنبه هفته جاری آتش‌بس سه روزه اعلام کردند و از جنگجویان‌شان خواستند که در این سه روز علیه نیروهای امنیتی افغان نجنگند.

طالبان اعلام کردند که در سه روز اول عید سعید فطر، هیچ حملات از طرف این گروه بالای نیروهای امنیتی افغانستان صورت نمی‌گیرد اما نیروهای خارجی شامل این آتش‌بس نیستند.