.
.
.

فرمانده پولیس هرات: طالبان در هرات می‌توانند روزهای عید از خانواده‌های‌شان دیدن کنند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

امین‌الله امرخیل فرمانده پولیس ولایت هرات در غرب افغانستان به تازگی اعلام کرد که اگر طالبان به آتش‌بس متعهد بمانند به آنها اجازه خواهد داد تا برای دیدن خانوادهای‌شان در روزهای عید به داخل شهر بیایند.

امروز سه شنبه 27 رمضان روزهای آتش‌بس حکومت افغانستان با گروه طالبان و شبکه حقانی رسماً آغاز شد اما آتش‌بس طالبان در سه روز عید می‌باشد.

امین‌الله امرخیل فرمانده پولیس ولایت هرات هشدار داد، تمام نیروهای پولیس در این ولایت در حالت آماده باش باشند.

امرخیل علاوه کرد، در صورت ماندن طالبان به آتش‌بس، افراد طالبان می‌توانند بدون اسلحه از خانوادهای‌‌شان دیدن کنند و موجب نگرانی مردم نشوند در آن صورت امنیت آنها تأمین خواهد شد.

قابل ذکر است، حکومت افغانستان از امروز آتش‌بس‌اش را اعلام کرده و تاکید کرد، این آتش‌بس فقط برای طالبان افغان و شبکه حقانی است اما گروه‌های دیگر «تروریستی» شامل این آت‌ش‌بس نمی‌باشد.

درمقابل گروه طالبان هم اعلام کرده که آتش‌بس آنها فقط برای نیروهای امنیتی افغان است اما نیروهای خارجی شامل این آتش‌بس نمی‌باشد.

سازمان ملل متحد، ناتو، اتحادیه اروپا، آمریکا و پاکستان نیز از این تصامیم حکومت افغانستان و گروه طالبان برای ایجاد آتش‌بس استقبال کرده و آنرا روزنه‌ای امید برای رسیدن به صلح دایمی عنوان کردند.