.
.
.

طی یک حمله هوایی ایستگاه رادیوی طالبان در افغانستان تخریب شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

ایستگاه رادیوی «صدای شریعت» گروه طالبان در ولایت غزنی در جنوب افغانستان روز یکشنبه 10 ژوئن مورد حمله هوایی قرار گرفت و تخریب شد.

محمد ضیا یعقوبی، ولسوال زنخان ولایت غزنی با تایید این خبر به رادیو «سلام وطندار» گفته است، این رویداد در روستای «لولۀ» ولسوالی زنخان رخ داده که در نتیجه، شش طالب کشته شدند و سه طالب دیگر زخم برداشتند. گروه طالبان تاکنون در این زمینه چیزی نگفته‌اند.

رادیو صدای شریعت طالبان یک ماه پیش روی موج اف ام در ولایت غزنی در جنوب این کشور فعال شد و بیشتر موضوعاتی را در وصف حملات انتحاری و جنگجویان طالبان پخش می‌کرد.

باشندگان ولایت‌های جنوبی افغانستان چند هفته پیش از فعالیت این رادیو شدیداً ابراز نگرانی کرده و گفته بودند که فعالیت این رادیو سبب تضعیف روحیه نیروهای امنیتی افغان شده است.

پس از سقوط رژیم طالبان در سال 2001 در افغانستان این اولین بار بود که رادیو صدای شریعت طالبان در ولایت غزنی در جنوب این کشور به فعالیت آغاز کرد.

گروه طالبان در سال 1996 میلادی با گرفتن قدرت سیاسی افغانستان حکومت‌شان را تحت نام «امارت اسلامی» بنیانگذاری کرد و رادیویی را تحت نام رادیو «صدای شریعت» ایجاد نمود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم