.
.
.

حمله مهاجمان انتحاری به ریاست معارف ننگرهار افغانستان

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

گروهی از مهاجمان انتحاری بامداد امروز دوشنبه 11 ژوئن بالای ساختمان ریاست معارف (آموزش و پرورش) ولایت ننگرهار در شرق افغانستان حمله کردند اما به کسی آسیبی نرسید.

به گزارش منابع خبری افغانستان؛ عطاالله خوگیانی سخنگوی والی ننگرهار با تایید این خبر گفت، چهار مهاجم انتحاری به ساختمان این ریاست حمله کردند اما موفق به داخل شدن به ریاست معارف نشدند.

خوگیانی افزود، یک مهاجم انتحاری در دروازه ورودی مواد منفجره همراه‌اش را انفجار داد و سه مهاجم دیگر در درگیری با نیروهای امنیتی افغان کشته شدند.

سخنگوی والی ننگرهار علاوه کرد، این رویداد حوالی ساعت 10 بامداد امروز دوشنبه در شهر جلال آباد مرکز ولایت ننگرهار رخ داد و به کسی آسیب نرسیده است. تا کنون هیچ گروهی مسئولیت این حمله به عهده نگرفته است.

این حمله در شرایطی رخ داده که حکومت افغانستان از 27 ماه رمضان الی روز پنجم عید سعید فطر را آتش‌بس اعلام کرده و گفته است که در این روزهای تعیین شده علیه گروه طالبان افغان و شبکه حقانی جنگ نمی‌کنند.

در مقابل گروه طالبان سه روز عید را آتش‌بس اعلام کرده و از جنگجویان‌اش خواست تا در این روزها نیروهای امنیتی افغان را هدف قرار ندهند اما نیروهای خارجی شامل این آتش‌بس نیستند.

قرار است فردا سه شنبه 27 ام رمضان روزهای آتش‌بس حکومت افغانستان علیه طالبان افغان و شبکه حقانی آغاز و تا روز پنجم عید ادامه خواهد داشت.