.
.
.

30 هزار پولیس افغان در خط اول جنگ ماه هاست حقوق نگرفته‌اند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

روزنامه نیویارک تایمز روز چهارشنبه 8 ژوئن 2018 با انتشار گزارشی نوشت، حقوق 30 هزار سرباز پولیس افغان که در خط اول جنگ خونین علیه طالبان قرار دارند ماه هاست پرداخت نشده است.

در گزارش این روزنامه آمریکایی آمده است، ائتلاف جهانی به رهبری آمریکا هم بخاطر فساد در رهبری نهادهای امنیتی افغانستان، حمایت مالی از این شمار نیروهای پولیس را متوقف کرده است.

نیویارک تایمز نوشته است، این حمایت‌های مالی جامعه جهانی به عنوان مجازات در برابر فساد در رهبری نیروهای پولیس به ویژه حضور سربازان خیالی در افغانستان، متوقف شده است.

در این گزارش آمده است، کمک های جامعه جهانی توسط کشورهای عضو ناتو به نیروهای افغانستان سالانه تقریباً چهار میلیارد دالر می رسد که مقام های ناتو امیدوارند، این تأخیر کمک‌های مالی شان حکومت افغانستان را وادار کند تا روند ثبت بایومتریک سربازان افغان را سرعت بخشند‌.

در همین حال، محمد صابر سروری، رییس بودجه و اقتصاد وزارت امور داخله افغانستان به روزنامه نیویارک تایمز گفته است، کمک کننده‌ها هزینه 30 هزار سرباز پولیس را از ماه مارس میلادی یه اینسو نپرداخته اند و آنان از این کمک کننده‌ها خواسته اند تا این افراد که در خط مقدم جنگ اند، را وارد سیستم کنند اما حرف شان شنیده نشده است.

از سوی دیگر، نجیب دانش سخنگوی وزارت امور داخله افغانستان در این زمینه گفته است، سربازان پولیس که تا کنون حقوق شان پرداخت نشده کمتر از 30 هزار سرباز می باشند اما این وزارت تلاش دارد که حقوق آنها را از کود دیگر پرداخت نماید تا زمانی که روند ثبت بایومتریک آنها تکمیل گردد.