.
.
.

بازیگر محبوب سینمای افغانستان از سویدن به هرات برای درمان آمده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

حمیده عبدالله، بازیگر محبوب و پٌرآوازۀ افغانستان مشهور به «شیرین گل پرسوز» از سویدن به افغانستان برگشته است وبه تازگی در یک بیمارستان خصوصی در شهر هرات در غرب این کشور، عملیات جراحی پیوند گرده را سپری کرده است.

به گزارش «طلوع نیوز»؛ حمیده عبدالله گفت، من همان هنرمندی بودم که روزها و شب‌ها در خانه‌های شما بودم؛ شما ویدیوها و فلم‌های مرا می‌دیدید و لبخند به لبان تان می‌آمد. خداوند همیشه لبخند را به لبان تان بیاورد. اکنون در گوشۀ وطن خود عملیات شدم.

این بازیگر سینمای افغانستان علاوه کرد، سال‌ها می‌شد بیماری گرده داشت، اما اکنون پس از سپری کردن عملیات در شهر هرات، دوباره صحتمند شده است.

این بازیگر شناخته شدۀ افغانستان، سال‌ها با بازیگری و حضور در برنامه‌های تلویزیونی، تیاتر و سینما، به لبان شهروندان افغانستان خنده می‌‎آورد.

در دهه 70 هجری شمسی در افغانستان، حمیده عبدالله در فلم «شیرین گل و شیرآقا» نقش شیرین گل را بازی کرد؛ پس از بازی در این فلم، سر زبان‌ها افتاد. حمیده عبدالله، اکنون 65 سال دارد و از بیست سال بدینسو در سویدن زنده‌گی می‌کند.

او گفت: "من حیران ماندم که خارج دریای طبابت است، اما بسیاری‌ها از خارج به افغانستان می‎آیند و صحت‌مند می‌شوند؛ هزاران بار به وطن خود افتخار می‌کنیم".

قابل ذکر است که اولین عملیات پیوند گرده دو سال پیش در یک بیمارستان خصوصی در شهر هرات در غرب افغانستان با موفقیت انجام شد. متخصصان پیوند گرده در شهر هرات گفتند، تا کنون بیش از 100 عملیات پیوند گرده دریک بیمارستان خصوصی در شهر هرات صورت گرفته است.