فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • کشور امارات متحده عرب کارگران افغان استخدام می کند

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  وزارت کار و امور اجتماعی افغانستان روز چهارشنبه 30 مه یک تفاهمنامه را با وزارت منابع بشری کشور امارات متحده عرب امضاء کرد که براساس آن، فرصت های شغلی برای کارگران افغان در امارات فراهم می گردد.

  فیض الله ذکی وزیر کار و امور اجتماعی افغانستان گفت، این تفاهمنامه با ناصر بن ثانی آل هملی، وزیر منابع بشری امارات در شهر ژنیو سویس امضاء شد.

  به گزارش خبرگزاری رسمی امارات متحده عرب (WAM) وزیر کار و امور اجتماعی افغانستان از مقام های امارات بمنظور ایجاد قوانین و مقررات برای حقوق کارگران افغان در امارات ستایش کرد.

  ناصر بن ثانی آل هملی، وزیر منابع بشری امارات متحدۀ عرب گفت، این تفاهمنامه وضعیت قرارداد های موقتی کارگران افغان مستقر در امارات متحدۀ عرب را بر اساس منافع دو کشور، بهبود خواهد بخشید.

  براساس تواهمنامه امضاء شده میان ابوظبی و کابل، کارگران افغان براساس پالیسی وزارت منابع بشری امارات استخدام می شوند.

  قرار است یک کمیته مشترک میان دو کشور نیز بوجود بیاید آن تطبیق این تفاهمنامه را نظارت کند. بر اساس این تفاهمنامه، هر کارگر افغان که در امارات متحدۀ عرب استخدام می شود، قرارداد تفصیلی را دریافت خواهد کرد که حقوق، امتیازات، وظایف و شرایط کاری آن به صورت واضح و مشخص در آن درج خواهد بود.

  براساس اطلاعات منتشر شده از سوی اتحادیۀ سرتاسری کارگران افغانستان، بیش از 40 درصد افراد واجد شرایط کار در افغانستان بیکار هستند.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران