فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • پدرام: نادیده گرفتن خواسته های ما؛ آغاز جنگ داخلی است

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  عبدالطیف پدرام، عضو مجلس نمایندگان و رئیس حزب کنگره ملی در گردهمایی در ولایت تخار بار دیگر بر طبل تجزیه طلبی و اعلام خودمختاری شمال این کشور پافشاری کرده و گفت، اگر خواسته های مدنی ما از سوی حکومت نادیده گرفته شود، جنگ داخلی کلید خواهد خورد.

  به گزارش خبرگزاری صنا، آقای پدرام روز پنجشنبه 31 مه در این گردهمایی در تخار گفت:" من به این شوونیست ها گفتم اگر این ها به ظلم و تعدی خود ادامه بدهند ما بدخشان را خودمختار اعلام می کنیم و توانش را هم داریم. ما اجازه نخواهیم داد سرزمین ما تجزیه شود ما مخالف تجزیه هستیم، اما مصمم هستیم نام این کشور را به خراسان تبدیل کنیم و ساختار را فدرال بسازیم".

  آقای پدرام افزود:" اگر خواست خداوند باشد وخواست ملت قهرمان باشد و ما متحد و آگاهانه به پیش برویم شمال را خودمختار می سازیم."

  او تاکید کرد که به "این فاشیستان" نباید تسلیم شویم و برای شان درس بدهیم که ملت قهرمانی هنوز اینجا است و مقاومت می کند. این ها روزانه به بهانه‌ی خاین ملی و تجزیه طلب می‌خواهند ما را بترسانند که هیچ هراسی هم نداریم.

  رئیس حزب کنگره ملی همچنان هشدار داد که اگر خواست‌های مدنی مردم از سوی حکومت نادیده گرفته شود، جنگ داخلی کلید می ‌خورد.

  پدرام مخالف درج کلمه افغان در شناسنامه‌های الکترونیکی است. او پیش از این نیز گفته بود که بدخشان را خودمختار اعلام می کند. پدرام همچنان خواسته تا نام افغانستان به خراسان تغییر کند. مخالفان پدرام نیز از او به عنوان یک فرد "فاشیست" و "معتصب" یاد می‌ کنند.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران