فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • در حمله راکتی نیروهای امریکایی 50 فرمانده طالبان در هلمند کشته شدند

  منبع: دبی.العربیه نت فارسی

  نیروهای امریکایی مستقر در افغانستان روز چهارشنبه 30 مه اعلام کردند که در حمله راکتی بر محل تجمع فرماندهان طالبان در ولسوالی «موسی قلعه» ولایت هلمند، 50 فرمانده ارشد این گروه کشته شدند.

  بر اساس گزارش خبرگزاری «افق»، مارتین او دانیل، سخنگوی نیروهای امریکا در افغانستان گفته است که این حمله توسط سیستم راکتی (ام 124) رهبری شده صورت گرفته است.

  چندی قبل، مسئولان امنیتی ولایت هلمند گفته بودند که نیروهای هوایی امریکا، یک تجمع فرماندهان طالبان را در ولسوالی «موسی قلعه» بمباران کرده‌اند.

  نیروهای امریکایی در افغانستان با نشر خبرنامه‌ای گفته‌‌اند که در این نشست فرماندهان ارشد طالبان، حضور داشتند. بر اساس این خبرنامه، این حمله زمانی صورت گرفته که طالبان برای حمله بالای نیروهای دولتی طرح‌ریزی می‌کردند.

  جنرال بنجامین واتسون فرمانده نیروهای امریکایی در جنوب افغانستان گفته بود، یکی از راه‌هایی که ما متحدین افغان خود را حمایت می‌کنیم همین حملات کوبنده و هدفمند است تا آن‌ها بتوانند توان تعرض خود را داشته باشند.

  ولایت هلمند افغانستان مقر اصلی گروه طالبان گفته می‌شود که این گروه در بیشتر ولسوالی‌های این ولایت حضور فعال دارند و هر از گاهی به نیروهای دولتی افغان حملات انجام می‌دهند. چندی قبل نیروهای هوایی امریکا با حمله بر مرکز تولید مواد مخدر طالبان در این ولایت یک منبع بزرگ درآمد این گروه را از بین بردند.

  ولایت هلمند همچنان یکی از بزرگترین تولید کنندگان مواد مخدر است که حدود 80 تا 90 درصد هروئین جهان را تولید می‌کند.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران