.
.
.

کلید 27 باب آپارتمان شهرک «خلیفه بن زاید» به تیم ملی فوتبال افغانستان داده شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

عبدالله عبدالله رییس اجرایی حکومت وحدت ملی افغانستان روز پنج شنبه 24 مه کلید 27 باب آپارتمان شهرک رهایشی «شیخ خلیفه بن زاید آل نهیان» را به تیم ملی فوتبال این کشور اهدا کرد.

به گزارش خبرنگار العربیه در افغانستان، این آپارتمان ها در شهرک رهایشی «شیخ خلیفه بن زاید آل نهیان» در منطقه قصبه شهر کابل قرار دارد.

عبدالله عبدالله گفت: «این آپارتمان‌ها در زمان حکومت حامد کرزی رییس جمهوری پیشین افغانستان به پاس افتخارات و دستاوردهایِ تیم ملی فوتبال کشور در نظر گرفته شده بود؛ اما کار این پروژه توسط حکومت وحدت ملی تکمیل گردید».

شهرک «شیخ خلیفه بن زاید آل‌نهیان» با کمک مالی امارات متحده عرب در کابل پایتخت افغانستان ساخته شده است بتاریخ 22 آوریل 2018 با حضور محمد سیف السویدی مدیر کل صندوق توسعه انکشافی ابوظبی و شماری دیگر از مقام‌های کشورهای امارات متحده عرب و افغانستان افتتاح شد.

قابل ذکر است، ابوظبی 325 میلیون دالر از سال 2010 تا به امروز در بخش‌های خانه‌سازی، کشاورزی، انرژی و آب، حمل و نقل، صنعت، بهداشت و مخابرات افغانستان را کمک کرده است.

امارات متحده عرب در کابل پایتخت افغانستان 111 بلاک رهایشی، کلینیک صحی و یک شفاخانه اعمار کرده و همچنان به کمک مالی این کشور ساختمان دانشگاه شیخ عبدالله زاید در ولایت خوست، 11 مکتب و یک کتابخانه اعمار شده است.