.
.
.

رییس جمهوری افغانستان مانع سفر وزیر انرژی و آب شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

محمد اشرف غنی رییس جمهوری افغانستان اجازه نداده است که علی احمد عثمانی وزیر انرژی و آب این کشور به ولایت های بلخ و هرات سفر کند.

خبرگزاری خامه پرس به نقل از منابع دولتی افغانستان روز پنجشنبه 24 مه گزارش داد، علی احمد عثمانی به نحوی در حصر خانه‌گی به سر می‌برد.

در این گزارش آمده است، قبل از این، اختلاف‌ها میان وزیر انرژی و آب با محمد اشرف غنی، رییس جمهوری این کشور وجود داشته و به‌ تازه‌گی آقای غنی در نشستی در ارگ بیان کرده بود که اگر مشاور اقتصادی وی نمی‌بود، افغانستان امروز به این همه ‎پیشرفت دربخش برق وآب دسترسی پیدا نکرده بود.

به دنبال آن، عبدالله عبدالله، رییس اجرایی افغانستان، در نشست که به منظور نقش زنان در بخش مدیریت آب برگزار شده بود، از کارکردهای آقای عثمانی به خوبی یاد کرد و افزود که وی در وزارت انرژی و آب توانسته که کارهای بنیادی را انجام دهد.

از سوی دیگر، احمد فرهاد مجیدی، نماینده مردم هرات در مجلس نمایندگان و مشاور رییس اجرایی می‌گوید، ناوقت روز گذشته زمانی که وزیر انرژی و آب می‌خواست جهت افتتاح پروژه‌یی به ولایت بلخ برود، اجازۀ سفر به وی داده نشد.

مجیدی گفته است که ماموران امنیتی فرودگاه کابل مانع رفتن او به مزار شریف شدند و افزوده که آقای عثمانی سپس تصمیم گرفته تا بااستفاده از رخصتی 5 شنبه و جمعه به هرات سفر نماید؛ اما بازهم نیروهای امنیتی به وی اجازه نه داده‌ اند.

احمد فرهاد مجیدی علاوه کرد، در نهایت وزیر انرژی و آب تصمیم گرفت تا دوباره به منزلش در کابل برگردد.

مجیدی مدعی شد، رییس جمهوری کشور، علی احمد عثمانی، وزیر انرژی و آب را از کشور ممنوع الخروج کرده‌است.

ارگ ریاست جمهوری افغانستان تا کنون در این زمینه چیزی نگفته است.