.
.
.

از اول سال میلادی تا کنون 108 هزار نفر در افغانستان بی‌جا شده‌اند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

دفتر هماهنگی کمک‌های بشردوستانه سازمان ملل متحد در تازه ترین گزارش خود اعلام کرد، از اول سال جاری میلادی تا کنون 108 هزار افغان به دلیل جنگ و خشونت خانه‌های خود را ترک کرده به نقاط دیگر افغانستان پناه برده‌اند.

در این گزارش آمده است، با افزایش حملات انتحاری و حملات گروهی طالبان در ولایت های فراه، غزنی، کابل و سایر نقاط افغانستان، آمار بی‌جاشدگان در این کشور نیز افزایش یافته است.

براساس گزارش ذکر شده، در یک هفته گذشته 20 هزار افغان خانه‌های خود را ترک کرده‌اند. دلیل اصلی آوارگس این خانواده‌ها شدت گرفتن جنگ بوده است.

در این گزارش نوشته شده است، پس از حملات طالبان به مرکز ولایت فراه در غرب افغانستان، 10 هزار نفر از مرکز و لسوالی های فراه فرار کرده‌اند و هنوز آواره می‌باشند.

دفتر هماهنگی کمک های بشردوستانه سازمان ملل متحد گفته است، از آغاز سال جاری میلادی تا کنون 108 هزار افغان بیجا شده‌اند که در سال 2017 میلادی 450 هزار نفر و در سال 2016 میلادی 660 هزار نفر در داخل افغانستان بیجا شده بودند.

قابل ذکر است که نزدیک به دو دهه از حضور جامعه جهانی و نیروهای بین‌المللی در افغانستان می‌گذرد اما این کشور هنوز هم یکی از ناامن‌ترین کشورهای جهان به شمار می‌رود و سالانه هزاران افغان برای ساختن یک آینده روشن و زندگی آرام راه مهاجرت را انتخاب می کنند.