.
.
.

پنج کارمند پروژه گازرسانی از ترکمنستان به هند در جنوب افغانستان کشته شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

پنج کارمند پروژه گازرسانی از ترکمنستان به هند از طریق افغانستان و پاکستان "تاپی" بامداد امروز دوشنبه 21 مه در ولسوالی میوند ولایت قندهار در جنوب افغانستان کشته شدند.

جاوید فیصل معاون سخنگوی ریاست اجرایی حکومت افغانستان در صفحه رسمی توییترش نوشت، این افراد سروی کننده پروژه تاپی در ولایت قندهار بودند.

فیصل نوشته است، این افراد بامداد امروز دوشنبه از سوی گروه طالبان در روستای "ملگ کاریز" ولسوالی میوند ولایت قندهار کشته شدند.

در همین حال، جنرال عبدالرازق فرمانده پولیس ولایت قندهار با تایید این خبر گفت، این افراد از سوی گروه طالبان کشته شده اند. طالبان تا هنوز در این زمینه چیزی نگفته اند.

تاپی، پروژه انتقال گاز است که 1814 کیلومتر طول دارد و قرار است کشور ترکمنستان از طریق افغانستان به کشورهای پاکستان و هند گاز صادر کند و افغانستان سالانه 400 میلیون دالر از بابت حق العبور این پروژه درآمد خواهد داشت.

کار عملی پروژه تاپی در داخل خاک افغانستان بتاریخ 23 فوریه 2018 در یک مراسم ویژه در شهر هرات در غرب افغانستان رسمأ افتتاح شد.

همگام با پروژه تاپی، پروژه‌های دیگر از جمله انتقال برق 500 کیلو ولت ترکمنستان به پاکستان (تاپ)، امتداد خط آهن ترکمنستان به داخل افغانستان و امتداد کابل نوری یا خط انترنت در مسیر تاپی نیز رسمأ افتتاح شدند و قرار است کارهای این پروژه موازی با تاپی پیش برده شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم